صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان مدیریت پسماند

سازمان مدیریت پسماند

در این صفحه اخبار مربوط به سازمان مدیریت پسماند مشهد منتشر می شود. ابوالفضل کریمیان مدیرعامل این سازمان است. آدرس :مشهد بزرگراه شهید کلانتری – بین میدان حافظ و غدیر -تلفن: 05133855500

در بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از سازمان مدیریت پسماند مطرح شد: اجرای طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند در مشهد

در این روش که برای اولین بار در کشور به اجرا گذاشته می‌شود پیمان‌های جمع‌آوری پسماند تر و خشک با یکدیگر تلفیق شده و جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند و با نصب نرم‌افزار ویژه صورت خواهد گرفت.

خواندن بیشتر »

به مناسبت روز حمل و نقل صورت گرفت؛ تقدیر از ۸ راننده نمونه ماشین‌آلات مدیریت پسماند

همزمان با 26 آذر روز حمل و نقل در مراسمی با حضور جمعی از مدیران شهری، از ۸ راننده نمونه ماشین‌آلات سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با اهدای لوح یادبود و هدایای نفیس قدردانی شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جشن روز حمل و نقل با حضور پرشور رانندگان فعال در بخش ماشین‌آلات سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد به همراه خانواده‌های آنان در محل فرهنگسرای غدیر برگزار شد. در این مراسم که سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد میزبانی آن را بر عهده داشت، از قاسم بهابادی، غلامرضا شهسوار، علی شمس، حسین ریاحی‌نیا و عبدالله مژدگانلو، سید مسعود حجی خراسانی، حمید صبور و رضا دلبری، ۸ راننده نمونه ماشین آلات مدیریت پسماند به مناسبت فرارسیدن 26 آذر روز حمل و نقل، با اهدای لوح یادبود و هدایای نفیس تقدیر شد. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در این مراسم، روز حمل و نقل را گرامی داشت و از تلاش های رانندگان مدیریت پسماند در حوزه خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) قدردانی کرد. ابوالفضل کریمیان افزود: همکاران بنده در کنار انجام ماموریت سازمانی خود، برای خدمت‌رسانی هر چه بهتر به زائران حضرت رضا(ع) به کارگرفته اند و در نتیجه آن، امروز شاهد هستیم که از مشهد به عنوان یکی از پاکیزه ترین شهرهای ایران یاد می شود. گفتنی است در همایش روز حمل و نقل که با حضور پرشور رانندگان مدیریت پسماند شهرداری مشهد و خانواده های آنان برگزار شد، برخلاف روال معمول برنامه‌ها، به جای استفاده از پک های پلاستیکی، برای پذیرایی از میهمانان از پک‌های کاغذی و متناسب با محیط زیست استفاده شد.

خواندن بیشتر »

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد : شهرداری دیگر مسئولیتی نسبت به زباله های پزشکی ندارد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با اشاره به پیگیری های انجام شده برای اجرای قانون مدیریت پسماند در خصوص زباله های پزشکی گفت: شهرداری دیگر مسئولیتی نسبت به زباله های پزشکی ندارد و تاکنون حدود 1100 مطب برای بی خطرسازی زباله های عفونی خود با بخش خصوصی قرارداد بسته اند. 

خواندن بیشتر »

۷۰ درصد زباله خانگی را باقی‌مانده محصولات کشاورزی تشکیل می دهد

علی آدینه نیا در کارگاه آموزشی آشنایی و ترویج کود کمپوست که در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تولید کود کمپوست در ایران از حدود 25 سال قبل با هدف افزایش بهره وری در بخش تولید محصولات ارگانیک و رسیدن به توسعه پایدار در حوزه کشاورزی آغاز شد.

خواندن بیشتر »

روزانه ۲۴ تن زباله عفونی توسط ۶۲ بیمارستان فعال در خراسان رضوی تولید می‌شود

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: وزانه 24 تن زباله عفونی توسط 62 بیمارستان فعال در خراسان رضوی تولید می‌شود.

خواندن بیشتر »

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبر داد: تولید روزانه ۶۵ تن کود کمپوست در مشهد

از مجموع 2200 تن زباله تولیدی به صورت روزانه در سطح شهر مشهد، 650 تن جهت تولید کود کمپوست راهی کارخانه کود آلی می شود . به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان در بازدید از کارخانه کود کمپوست به ظرفیت‌های تولید کود آلی از زباله اشاره کرد و افزود: کارخانه تولید کمپوست سال 1375 در مشهد به بهره‌برداری رسید تا با تبدیل پسماند تر به کود، از آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری شود.

خواندن بیشتر »

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند مشهد: کود کمپوست دارای گواهینامه استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت:کود کمپوست دارای گواهینامه استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است.

خواندن بیشتر »

بازدید هیئت اصفهانی از سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد

هیئتی متشکل از معاون فنی و عمرانی فرمانداری اصفهان ، رئیس شورای اسلامی شهر بهارستان اصفهان و اعضای هیئت مدیره شرکت مدیریت پسماند شهرداری های شرق شهرستان اصفهان در روز جمعه هجدهم آبان ماه ازمجموعه سازمان مدیریت پسماند بازدید نمودند .

خواندن بیشتر »

خدمات رسانی ۶۱ دستگاه ماشین آلات حوادث غیر مترقبه سازمان مدیریت پسماند با آغاز بارش نزولات آسمانی

در پی اعلام اداره هواشناسی مبنی بر بارش نزولات آسمانی در شهر مشهد و احتمال اب گرفتگی در معابر و پیرو فراخوان مدیریت هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری ، 61 دستگاه ماشین آلات حوادث غیر مترقبه سازمان مدیریت پسماند به مناطق اعزام گردید.

خواندن بیشتر »