صفحه اصلی / دستگاه ها / دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

این صفحه اخبار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و به طور کلی اخبار حوزه سلامت مشهد و استان را منتشر می کند. دکتر محمدرضا دارابی محبوب رئیس این دانشگاه است. آدرس:بلوارشهید فکوری، حدفاصل میدان شهیدجوان وآل شهیدی، شهرك دانش وسلامت- تلفن: 38049 051

تنها یک پنجم عطاری های مشهد مجوز دارند

مدیر طب ایرانی و مکمل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به فعالیت دو هزار و ۴۰۰ عطاری در مشهد اظهار کرد: از این تعداد تنها یک پنجم و حدود ۵۰۰ عطاری مجوز قانونی فعالیت دارند.

خواندن بیشتر »

دارابی: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی تایمز در کنار دانشگاه علوم پزشکی تهران است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه با تلاش محققان و اعضای هیات علمی، این دانشگاه امسال در رتبه بندی تایمز قرار گرفت اظهار کرد: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کسب رتبه ۶۰۰ تا ۸۰۰ در کنار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته است.

خواندن بیشتر »

وزیر بهداشت : با توجه به سرانه پایین درمان در مشهد نمایندگان مشهد در مجلس باید پیگیر افزایش سرانه درمان باشند

 سید حسن قاضی زاده هاشمی، امروز در مراسم افتتاح بیمارستان و زایشگاه "مادر" که با حضور شهردار منتخب و رئیس شورای شهر مشهد برگزار شد با تقدیر از نگاه شورا و شهرداری مشهد به حوزه بهداشت و سلامت افزود: خوشبختانه هر جا که دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیازمند یاری بوده و از شورا و شهرداری مشهد در خواست مساعدت داشته است از هیچ کمکی مضایغه نکرده اند.

خواندن بیشتر »

۵ نفر از اعضای هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد در لیست دانشمندان برتر یک درصد جهان قرار دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در لیست دانشمندان برتر یک درصد جهان قرار دارند خاطر نشان کرد: ۵ نفر از این دانشمندان در دانشکده داروسازی فعال هستند که این نشان دهنده موفقیت این دانشکده در حوزه علم و پژوهش است.

خواندن بیشتر »

اختصاص تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی مسکن به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اختصاص تسهیلات۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی ودیعه مسکن به دانشجویان این دانشگاه خبر داد.

خواندن بیشتر »

افزوده شدن ۲۲۰ تخت بستری به ظرفیت بیمارستان قائم(عج) با اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ

رییس مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و بسته ارتقاء هتلینگ در این مرکز، ۲۲۰ تخت بستری به مجموع تخت های این مرکز افزوده شده است.

خواندن بیشتر »

عمل پیوند قلب بر روی یک کودک شش ساله با موفقیت انجام شد

سی و هفتمین عمل پیوند قلب بر روی یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی در مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی امام رضا(ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت انجام شد.

خواندن بیشتر »