صفحه اصلی / دستگاه ها / اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

در این صفحه اخبار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی منتشر می شود.مدیر کل این این مجموعه ابولفضل مکرمی فر است.

حضور خانواده گردشگر در مشهد و بازدید از موزه گوهرسنگ ها

مدیردبیرخانه شهرجهانی گوهرسنگ ها گفت: خانواده گردشگر (خانواده لطیفی) از موزه گوهر سنگها و آشنایی با شهر جهانی گوهر سنگ ها بازدید کردند.

خواندن بیشتر »

خانه تاریخی کوزه کنانی مشهد در آستانه تخریب!

روز گذشته اخباری مبنی از خروج هفت اثر تاریخی از ثبت ملی در مشهد به گوش رسید که در میان این آثار خانه کوزه کنانی نیز وجود داشت.

خواندن بیشتر »

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی در دیدار با سرکنسول پاکستان در مشهد پیشنهاد داد:برگزاری نمایشگاه دوره ای تاریخ خراسان در شهر های پاکستان

سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دیدار کرد و توسعه روابط گردشگری و تبادل اشیاء موزه ای مورد بررسی قرار گرفت. ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دردیدار با محمود بخاری کنسول جمهوری اسلامی …

خواندن بیشتر »

آغاز عملیات بازپیرایی و ساماندهی پیشخوان آرامگاه فردوسی در منطقه ۱۲

مراسم آغاز عملیات اجرایی ساماندهی و باز پیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی با حضور استاندا ر خراسان رضوی ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد ، شهردار منطقه 12 و معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در آرامگاه فردوسی برگزار شد.

خواندن بیشتر »

در شهرستان مشهد صورت پذیرفت: پرداخت ۱۳میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به توسعه کارگاههای صنایع دستی

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشهد از پرداخت ۱۳میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به توسعه کارگاههای صنایع دستی این شهرستان خبر داد.

خواندن بیشتر »

۱۹ مرداد ماه، جشن ثبت جهانی شهر مشهد به عنوان شهر سنگ های قیمتی

جشنی به‌ مناسبت ثبت جهانی شهر مشهد به‌عنوان شهر سنگ‌های قیمتی جهان در سال ۲۰۱۶ توسط شورای جهانی صنایع دستی برگزار می‌شود.

خواندن بیشتر »

گنبد گم شده است

وارد شهر بشوی و هرچه‌زودتر به محدوده‌ای برسی که گنبد طلا و آستانش را ببینی اما چه تلخ که در هر سفر گنبد دورتر از دید می‌شود.

خواندن بیشتر »

مدیر پایگاه میراث فرهنگی منطقه ثامن: اجازه ساخت و ساز جدید در حریم آثار ملی را نمی دهیم/مصوبات شورای عالی شهرسازی سایه امنی بر آثاری تاریخی مشهد ایجاد کرد

به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد ساخت و ساز جدیدی در این حرایم موجب این تعرضات شود.

خواندن بیشتر »

عدم رعایت حریم آثار ملی در شهر مشهد:سازمان میراث فرهنگی و شهرداری پاسخگو باشند + تصاویر

ساخت وساز در اطراف بناهای تاریخی ثبت شده ملی از قوانین خاص تبعیت می کند.

خواندن بیشتر »