صفحه اصلی / اسلاید صفحه اول / حمل و نقل عمومی مشهد آماده استقبال از مهر
طراحی سایت در مشهد

حمل و نقل عمومی مشهد آماده استقبال از مهر

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: از ابتدای مهرماه ایستگاه‌های پرتراکم اطراف مدارس دخترانه هنگام تعطیلی مدارس با 39 دستگاه اتوبوس سرویس‌دهی می‌شوند.

خلیل‌الله کاظمی در خصوص اقدامات ویژه این معاونت در استقبال از مهر و بازگشایی مدارس افزود: یکی از اقدامات انجام شده برای استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید تامین آسفالت مورد نیاز جهت لکه‌گیری معابر منتهی به مدارس و حیاط مدارس منتخب است.
وی اضافه کرد: در حوزه سرویس‌دهی مدارس نیز 59 شرکت مجری سرویس مدارس انتخاب و با اخذ تعهدات از مدیران شرکت‌ها، آموزش رانندگان سرویس مدارس در نواحی هفتگانه، تبادکان و مدارس استثنایی انجام شده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی برای بازرسان، ناظران و مدیران شرکت‌های متصدی سرویس‌دهی مدارس اشاره و اظهار کرد: نرخ مصوب به این شرکت‌ها اعلام و سرویس‌ها ملزم به الصاق برچسب و تابلو سرویس مدارس شده‌اند.
کاظمی تصریح کرد: در این راستا برای رانندگان سرویس مدارس کارت شناسایی و برچسب ویژه سرویس مدارس به چاپ رسیده و 100 بازرس و ناظر با 40 دستگاه خودرو گشت بازرسی بر عملکرد سرویس‌های مدارس نظارت خواهند داشت.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی در استقبال از سال تحصیلی نیز اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس سازماندهی شرکت‌های بخش خصوصی (اتوبوس و مینی‌بوس ) برای سرویس‌دهی مدارس انجام شده است.
وی گفت: همچنین سیستم نظارتی بر عملکرد اتوبوسرانان و مینی‌بوسرانان اجرا و بر کاهش توقف اتوبوس‌ها حدفاصل ساعت 6:30 الی 8:30 صبح برای بکارگیری حداکثر توان ناوگان نظارت خواهند داشت.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: از اول مهرماه و بازگشایی مدارس 39 دستگاه اتوبوس در ایستگاه‌های پرتراکم دانش‌آموزی پیرامون مدارس دخترانه هنگام تعطیلی مدارس به دانش‌آموزان دختر سرویس‌دهی می‌کنند.
وی اضافه کرد: آماده به کار بودن اتوبوس‌ها و رفع نواقص ظاهری و فنی، نصب و راه‌اندازی 690 دستگاه سیستم اعلام ایستگاه و نظافت و شستشوی اتوبوس‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه ناوگان اتوبوسرانی در استقبال از مهر و بازگشایی مدارس است.
کاظمی به برنامه‌های شرکت بهره‌برداری قطارشهری در آستانه فرا رسیدن مهر و آغاز سال تحصیلی جدید اشاره و اظهار کرد: کاهش سرفاصله زمانی در زمان پیک مسافر در خط یک در روز آغاز سال تحصیلی، برگزاری 4 پاتوق هنری و اجرای برنامه مترو تاتر در ایستگاه شریعتی از 6 مهر در روزهای شنبه، تهیه و توزیع 250 قلم اقلام فرهنگی در ایستگاه شریعتی، نصب بنر و استندهای تبریک سال تحصیلی در 34 ایستگاه، شستشو و نظافت 80 دستگاه واگن خط 1و2و نمایش پیام‌های آموزشی و پخش کلیپ تصویری در مانیتورهای ایستگاه‌ها و قطارها از جمله اقدامات انجام شده دراین بخش بوده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین با توجه به ترافیک روزهای ابتدایی مهرماه و افزایش حضور والدین با خودروی شخصی در معابر به ویژه هسته مرکزی شهر، 3000 فضای پارک غیرحاشیه‌ای و 9300 فضای پارک حاشیه‌ای آماده‌سازی شده است.
وی گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای استقبال از مهر تشدید نظارت و کنترل ورود ناوگان سنگین و نیمه سنگین به محدوده مدارس با دو اکیپ بازرسی است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای کنترل ترافیک معابر در ابتدای مهر همزمان با بازگشایی مدارس اشاره و اظهار کرد: در این ارتباط تابلوهای LED گذرگاه‌های عابر پیاده تعمیر، زمانبندی فرماندهی تقاطع‌ها با اولویت معابر شریانی و زمان شروع به کار اپراتورهای مرکز کنترل از ابتدای مهرماه تغییر خواهد یافت.
وی افزود: همچنین تیم تعمیرات تجهیزات الکترونیکی از 30 شهریور تقویت و ارسال پیام‌های آموزشی و ترافیکی از طریق صداوسیما افزایش پیدا خواهد کرد.
کاظمی ادامه داد: اجرای طرح گذربان مدرسه با هماهنگی آموزش و پرورش و پلیس راهور مشهد هماهنگی با ادارات ترافیک مناطق شهرداری جهت تکمیل علائم و تجهیزات ترافیکی مدارس آموزش و فرهنگسازی در بوستان ترافیک با هماهنگی آموزش و پرورش و اداره بهزیستی از دیگر اقدامات برنامه‌ریزی شده برای استقبال از مهر و آغاز سال تحصیلی جدید است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *