صفحه اصلی / ورزشی / فوتسال / داوران فوتسال خراسان شایسته جهانی شدن هستند
طراحی سایت در مشهد

داوران فوتسال خراسان شایسته جهانی شدن هستند

مدتهاست که فوتبال کشور به قضاوتهای داوران سرشناس خراسانی عادت کرده است و هرگاه بازی های سخت در پیش است قطعا نامی از خراسانی ها در زمره قاضیان میدان وجود دارد.
اما نکته قابل توجه در سالهای اخیر ظهور داوران جوان اما با تجربه ای از خراسان در سطح اول فوتسال کشور است. حضور چند داور برجسته مشهدی در قضاوت دیدارهای مهم و حساس لیگ برتر فوتسال نشان از پتانسیل بالای این رشته در استان دارد که قطعا با توجه مناسب، شاهد شکوفایی بیشتر داوران جوان در میادین مهم خواهیم بود.
در هفته های اخیر مسابقات لیگ برتر فوتسال کشورقضاوت های بی نقص و جسورانه علی حجی زاده یکی از داوران با اخلاق و با تجربه خراسانی توانست توجه کارشناسان این حوزه را به خود جلب کند و در چند هفته از سوی آنها بعنوان داور برتر معرفی گردید.
وی از سال ۱۳۷۸ و با شرکت در کلاس درجه ۳ داوری در شهرستان طبس به مدرسی استاد ارباب وارد عرصه قضاوت شد و به مرور مراحل ترقی را طی نمود.
حجی زاده در گفتگوی اختصاصی با سرویس ورزشی پایگاه تحلیلی خبری مشهد تریبون از پیشرفت روز افزون داوران خراسانی در فوتسال خبر داد و افزود اگر حمایت ها بیشتر شود مطمئنا این توانایی در بسیاری از داوران استان برای ترقی وجود دارد و حتی قضاوت در میادین جهانی دور از دسترس نخواهد بود.
حجی زاده که بعنوان مربی تربیت بدنی در آموزش و پرورش نیزفعالیت های مشابهی دارد از زیرساخت های آموزشی موجود در آموزش و پرورش بعنوان یک جایگاه کشف استعداد یابی برای داوری یاد کرد و تاکید کرد تعامل این بخش با کمیته داوران چه در فوتسال چه در سایر رشته ها کمک شایانی به شکوفایی استعدادهای موجود میکند.

داور ملی فوتسال کشور افزود: تمام تلاش خود را برای ارتقا سطح قضاوتم بکار گرفته ام و به لطف خدا و کمک های همکارانم در تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه ۵ که با تمام وجود از من حمایت کرده اند توانستم در این چند سال اخیر به نظر کارشناسان پیشرفت خوبی داشته باشم و امیدوارم این مسیر را با سلامت و صلابت ادامه دهم و به هدفم که ورود به لیست ۳ داور برتر کشور است دست یابم.
حجی زاده تصریح کرد اگر همدلی در بین داوران بیشتر شود و حمایت های داخلی از همدیگر افزایش یابد فضای بهتری برای پیشبرد اهداف خواهیم داشت و میتوانیم شرایط ایده آل تری در آینده ترسیم کنیم.
وی همچنین استفاده از تکنولوژی روز دنیا و برگزاری کلاسهای ارتقا و کارگاههای علمی مرتبط را لازمه جامعه جوان داوری دانست و افزود داوران جوان که محدودیت سنی برای ورود به لیست بین المللی ندارند باید ازتجربیات پیشکسوتان داوری به نحو احسن استفاده کنند .
حجی زاده در پایان از همکارانش در حوزه قضاوت که وی را همراهی و یاری نمودند قدردانی کرد.

سرویس ورزشی: یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *