صفحه اصلی / مقامات / تولیت آستان قدس رضوی- حجت الاسلام رئیسی / تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاح پروژهای عمرانی و فرهنگی آستان قدس: اجازه قطع حتی یک درخت را در اجرای پروژه‌ها نداده‌ایم/ فضاهای سبز تنفسگاه شهر هستند
طراحی سایت در مشهد

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاح پروژهای عمرانی و فرهنگی آستان قدس: اجازه قطع حتی یک درخت را در اجرای پروژه‌ها نداده‌ایم/ فضاهای سبز تنفسگاه شهر هستند

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه توسعه و اجرای پروژه‌ها با حفظ فضای طبیعی و مفرح بوده است، افزود: در پروژه‌های اجرایی آستان قدس رضوی اجازه قطع یک درخت را ندادیم، زیرا درختان تنفسگاه شهر هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح 40 پروژه آستان قدس به مناسبت دهه فجر که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد در اردوگاه امام رضا(ع) انجام شد، افزود: با قطع هر درخت آسیب زیادی وارد می‌شود و برای جبران آن حداقل نیازمند کاشت حداقل ۱۰ درخت هستیم.
وی گفت: در ایام فرخنده فجر چهلم انقلاب اسلامی که مزین به فجر فاطمی شده است ۴۰ پروژه آستان قدس رضوی در ۵ محور فرهنگی، کشاورزی، بهداشت و درمان، محرومیت‌زدایی و اشتغال به بهره‌برداری رسید.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: سالانه حدود 30 میلیون زائر به مشهد می‌آیند متوسط حضور این زائران در مشهد ۳.۵ روز است .
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه در آستان قدس رضوی فضاهای تفریحی و فرهنگی به متراژ یک میلیون مترمربع ساخته‌ایم، اظهار کرد: این فضاها احداث شده تا زائران امام مهربانی‌ها از ثانیه‌ثانیه حضورشان حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند.
آستان قدس با بهره‌برداری پروژه‌های فرهنگی نیت واقفان را برآورده کرده است
همچنین محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در حاشیه این مراسم گفت: تمرکز آستان قدس رضوی در چند سال گذشته بر روی خدمت‌رسانی به اقشار محروم بوده است.
وی افزود: آستان قدس با افتتاح چنین پروژه‌هایی به سمت برآورد کردن اهداف واقفان پیش می‌رود.
شهردار مشهد ادامه داد: علاقه نسل جوان به امام‌رضا(ع) و آموزش‌هایی که برای این افراد در نظر گرفته شده, عامل انجام کار جمعی و رشد شخصی آن‌ها بوده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *