صفحه اصلی / پارلمان شهری / رییس کمیسیون توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد در مرکز 137 تاکید کرد: معتقد به تحکیم و تقویت جایگاه 137 با خرد جمعی اعضای شورای شهر هستم / جلوخان، رودباره و پردیس؛ سه پروژه که چهره توس را عوض می‌کند
طراحی سایت در مشهد

رییس کمیسیون توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد در مرکز 137 تاکید کرد: معتقد به تحکیم و تقویت جایگاه 137 با خرد جمعی اعضای شورای شهر هستم / جلوخان، رودباره و پردیس؛ سه پروژه که چهره توس را عوض می‌کند

رییس کمیسیون توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد گفت: معتقدم باید جایگاه 137 باید با خرد جمعی اعضای شورای شهر، تحکیم و تقویت شود تا میزان نتیجه بخشی مردم از تماس با این مرکز افزایش یابد.
سید مسعود ریاضی که در ادامه اجرای طرح چهارشنبه‌های پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137، پاسخگوی مستقیم تماس‌های مردمی بود، در مورد ضرورت اجرای این طرح اظهار داشت: لازم است ارتباط مردم با مدیران شهری دارای مبادی مشخصی باشد زیرا خیلی مهم است کسانی که در انتخابات شرکت کرده و با رای دادن به ما، نماینگان خود در شورای شهر را انتخاب کرده‌اند، طی 4 سال به این نمایندگان دسترسی داشته باشند.
وی افزود: 137 می‌تواند نقش اساسی و مهمی در این راستا برای ایجاد ارتباطی دو سویه میان شهروندان و زائران با مدیریت شهری مشهد ایفا نموده و موجبات آن را فراهم سازد تا مردم بتوانند مشکلات و پیشنهادات خود را در حوزه وظایف مدیریت شهری در تماس با این مرکز بیان نموده و با پیگیری این مرکز از واحدهای مربوطه در شهرداری، مسائلشان حل شود.
137؛ مرکزی سودمند و موثر برای دریافت و پیگیری مشکلات شهروندان
ریاضی ادامه داد: 137 را یکی از بخش‌های موثر شهرداری می‌دانم که کارشناسان این مرکز کار سختی داشته و دائما در حال دریافت، پیگیری و پاسخگویی به حجم زیادی از مشکلات مردمی هستند که بنده در حضور دو ساعته‌ام در این مرکز و پاسخگویی مستقیم به تماس‌های شهروندان، تاکید می‌کنم فعالیت این مرکز، کاری سودمند و همراه با عاقبت به خیری است.
وی عنوان می‌دارد: تاکنون موضوع 137 و افزایش اختیارات و قدرت اجرایی این مرکز به صورت ویژه و در قالب خرد جمعی در شورای شهر مطرح نشده است و فقط اعضای شورای شهر در قالب طرح چهارشنبه‌های پاسخگویی و حضور در این مرکز، به جنبه‌های مختلف فعالیت آن به صورت شخصی پرداخته‌اند.
نایب رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: بنده نیز به صورت شخصی با حضور مرکز 137 بسیار موافق بوده و علاقمندم موقعیت این مرکز تحکیم و تقویت شود زیرا از برخی عدم حمایت‌ها از این مرکز اطلاع‌ دارم لذا جا دارد این مهم در کمیسیون مربوطه در شورای شهر مطرح و بررسی شده و نظر جمع اعضای شورا، برای تقویت چنین مرکزی گرفته شود.
ریاضی در مورد آخرین اقدامات انجام شده در حوزه توس و چشم‌انداز سال 98 این کمیسیون نیز اذعان داشت: توس یک پروژه جاری بسیار مهم به نام جلوخان دارد که با حدود 15 میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است و شهردار مشهد هم با علاقه، در جلسات کارگاهی آن شرکت می‌کند. اردیبهشت‌ماه سال 98، فاز اول آن یعنی حدود 60 درصد کل پروژه به بهره‌برداری می‌رسد و ادامه کار نیز بخاطر جلوگیری از بسته شدن مسیر تردد مردم، بعد از اتمام فاز اول، پیگیری خواهد شد.
وی خاطرنشان می‌سازد: یکی دیگر از پروژه‌هایی که برای آن مشاور گرفته شده است، رودباره بوده که از مسیر کشف تا باره قرار است تبدیل به یک پارک شود. مشاور متعهد شده که طرح فاز یک را تا هفته اول اسفندماه ارائه نماید و امیدواریم تا 25 اردیبهشت ماه سال آینده، این پروژه نیز کلنگ بخورد.
ریاضی بیان کرد: پروژه پردیس نیز به عنوان دیگر پروژه توس، از کشف رود تا جلوخان به وسعت 30 هکتار، در محدوده 42 هکتاری تحت تملک میراث فرهنگی اجرایی خواهد شد. برای این پروژه نیز به دنبال عقد قرارداد با یک مشاور مناسب هستیم که در پیش نویس، 4 ماه فاز یک و 5 ماه فاز 2 پیش بینی شده است، یعنی در بازه 9 ماهه این پروژه اجرایی می‌شود و شاید بتوانیم اردیبهشت‌ماه 99، از پروژه پردیس بهره‌برداری نماییم.
وی گفت: طرح راهبردی توس هم در استانداری مطرح شده و به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شده است که امیدواریم تا پایان سال جاری به سرانجام برسد. بعد از طرح راهبردی، وارد تدوین و تصویب طرح تفصیلی توس خواهیم شد. با توجه به وقفه‌ای که سالیان سال در توس وجود داشته است، شاهد تحرک و پویایی خوبی در توس هستیم و بنده به این روند امیدوارم.
ریاضی افزود: با تصویب طرح راهبردی و ابلاغ آن، در مناطق روستایی و پر جمعیتی، می‌توان پاسخگویی نمود و پروژه‌های موضوعی و موضعی می‌توان تعریف نمود، یعنی اگر یک سرمایه‌گذار بخواهد در توس سرمایه‌گذاری بکند، می‌تواند پروژه‌اش را به تصویب کمیسیون ماده 5 برساند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *