صفحه اصلی / دستگاه ها / اداره کل فرودگاه های استان خراسان رضوی / سرکنسول عراق در مشهد: در یک سال گذشته پروازها از عراق به ایران پنج برابر شده است
طراحی سایت در مشهد

سرکنسول عراق در مشهد: در یک سال گذشته پروازها از عراق به ایران پنج برابر شده است

سرکنسول عراق در مشهد گفت: در قیاس با سه سال گذشته روند پروازها از عراق به ایران و مشهد پنج برابر شده است و فقط پروازهای العراقیه به سمت مشهد بالای هزار پرواز است که در روزهای مختلف این آمار افزایش می‌یابد.

یاسین شریف در مورد چگونگی وضعیت پروازهای عراق به مشهد اظهار کرد: در تابستان که هم مدارس تعطیل است و هم هوا برای سفر بهتر است تعداد سفرها بالا می‌رود و تعداد هواپیماهای چارتر هم افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: اما در زمستان که هم هوا سردتر می‌شود و مدارس هم فعالیت می‌کنند عراقی‌های کمتری به ایران سفر می‌کنند و این باعث می‌شود تعداد هواپیماها کمتر شود.

سرکنسول عراق در مشهد خاطرنشان کرد: تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هم در این زمینه فعال هستند و به نجف، بصره، اربیل، ناصریه و بغداد پرواز دارند و مسافران را جابه‌جا می‌کنند.

شریف افزود: علاوه بر سفرهای هوایی عده‌ای از مردم زمینی سفر می‎کنند و از طریق مرز مهران و شلمچه به ایران می‌آیند و از آن‌جابا پروازهای آبادان و کرمانشاه به تهران و مشهد می‌آیند.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران عراقی در مشهد بیان کرد: در سال گذشته سرمایه‌گذاری‌هایی در مشهد صورت گرفته است که سرمایه‌گذاری‌هی خوب و قابل توجهی بوده است.

سرکنسول عراق در مشهد افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر در زمینه بازار سهام، ودیعه‌های سودمند در بانک‌های مختلف و حمل‌ونقل بوده است.

شریف درمورد مشکلاتی که در این زمینه در کشور وجود داشته است، عنوان کرد: نوسانات ارزی که در سال گذشته در ایران اتفاق افتاد باعث شد این سرمایه‌گذاری‌ها کاهش پیدا کند و این کاهش دلیل دیگری ندارد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *