صفحه اصلی / اجتماعی / من هم آزمایش می دهم:تست رایگان ایدز با اتوبوس روبان‌قرمز در مشهد
طراحی سایت در مشهد

من هم آزمایش می دهم:تست رایگان ایدز با اتوبوس روبان‌قرمز در مشهد

اتوبوس روبان‌قرمز، طرح جدیدی است که همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز کارش از منطقه ثامن آغاز شد.

معاون‌خدمات‌ و محیط‌زیست شهری شهرداری منطقه ثامن با اعلام این خبر اظهار کرد:اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی در راستای پیشگیری از بیماری ها یکی از اقداماتی است که همواره با همیاری ارگان های مختلف و ذی ربط انجام می دهیم.

رهنمایی با اشاره به آغاز هفته اطلاع رسانیHIV ایدز، از 8 الی 14 آذر ماه، و اقداماتی که امسال نیز با شعار «برای آگاهی از سلامتی خود،من هم آزمایش می دهم» در سطح کشور برگزار می شود، تصریح کرد: این اتوبوس که توسط شهرداری منطقه ثامن و با همکاری سازمان اتوبوس رانی مشهد تهیه شده‌، قرار است در مدت 13روز در سطح شهر مشهد بچرخد و از شهروندان داوطلب آزمایش ایدز بگیرد.

رهنمایی با اشاره به همکاری مرکز بهداشت ثامن در اجرای طرح با شهرداری، تصریح‌کرد: این طرح مشترک بین شهرداری منطقه ثامن و مرکز بهداشت ثامن است و برهمین اساس شهرداری ثامن اتوبوس را تهیه و تجهیز کرده و مرکز بهداشت ثامن هم 3کارشناس در آن مستقر کرده است تا در این ایام بتوانند اطلاع‌رسانی‌هایی به مردم با موضوعHIV داشته باشند.

به گفته وی کارشناسان این اتبوس علاوه بر آموزش‌های چهره‌به‌چهره، پخش بروشور وکار انجام آزمایش تست سریع HIVبا قابلیت اعلام نتیجه کمتر از 20 دقیقه را نیز انجام خواهندداد که این آزمایش برای دواطلبان کاملا رایگان و محرمانه بوده و بعد از گرفتن خون پاسخش در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

رهنمایی در خصوص استقبال مردمی از طرح «اتوبوس روبان‌قرمز » هم گفت: هفته ایدز از 8 الی14آذر است، اما این اتوبوس قرار است تا 21آذر در سطح شهر فعال باشد،که در همین مدت روزانه بین 100الی 150نفر برای گرفتن مشاوره و انجام آزمایش به آن مراجعه کرده‌اند.

به گفته وی طی حضور سه روزه اتوبوس روبان‌قرمز در منطقه ثامن بیش‌از 400 نفر از خدمات تست ایدز و بالغ بر هزارنفر نیز از خدمات مشاوره ای و اطلاع رسانی آن استفاده کردند.

رهنمایی اضافه‌کرد: این اتوبوس هر روز در یک منطقه از شهر مشهد مستقر می‌شود و شهروندان می‌توانند برای گرفتن خدمات رایگان با موضوع بیماری ایدز از ساعت 9صبح الی8 شب به کارشناسان آن مراجعه کنند.

گفتتنی است،علاوه بر مرکز بهداشت ثامن و سازمان اتوبوس رانی، پلیس نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی مشهد نیز برای برقراری امنیت کامل این اتوبوس و همچنین تردد آن در سطح شهر اقدامات لازم را انجام داده و همکاری خوبی با شهرداری منطقه ثامن داشته اند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *