صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / از ردپای فیروز کریمی در شهرآورد مشهد تا تقابل زامهران و بادامکی با تیم های سابقشان
طراحی سایت در مشهد

از ردپای فیروز کریمی در شهرآورد مشهد تا تقابل زامهران و بادامکی با تیم های سابقشان

هفته دوم رقابتهای لیگ برتر کشور جام خلیج فارس یک شنبه با یک بازی حساس ومهم درورزشگاه ثامن مشهد آغاز می شود.
دونماینده خراسان که در هفته اول نمایندگان مدعی اصفهان را با شکست پشت سر گذاشتند در شهر آورد مشهد مقابل هم قرار می گیرند.
حضورحسین بادامکی کاپیتان فصل پیش پدیده در سیاه جامگان بی شک یکی از نقاط عطف این دیدار خواهد بود.حسین زامهران نیز مهاجم تند و تیز فصل پیش سیاه جامگان به تیم اسبق خود باز گشته و زنگ خطری است برای خط دفاعی سیاه جامگانی که رضا نورمحمدی را از پرسپولیس در اختیار گرفته است.
انتشار مبلغ قراردادهای کادر فنی و بازیکنان تیم های لیگ برتری دیگر چالش پیش روی دوتیم است.اختلاف ارقام بین مربیان و بازیکنان دو تیم مشهدی شاید کمی بر جذابیت این دیدار بیافزاید جایی که بازیکنان برای اثبات خود در مقابل حریف به دنبال ارائه بهترین کیفیت خود هستند.
هرچند قضاوت بر عملکرد فنی دو تیم هنوز بسیار عجولانه است و قطعا عیار واقعی تیم ها در هفته هفتم واقعی تر خواهد بود اما برداشت کلی نگارنده بر اینست حضورکمرنگ بازیکنان بومی در ساختار فنی این دو باشگاه طرفیت های موجود را زیر سوال می برد.جای خالی محمد عین افشار و بهروز افشار دو بازیکن بومی و محبوب و تاثیر گذار فصل گذشته سیاه جامگان که با بی مهری تمام از این تیم کنار گذاشته شدند در شهر آورد خالی خواهد بود.

یکی از نکات جالب مقابله دو تیم حضور سرمربیانی است که هر دو در مقطعی شاگرد فیروز کریمی بودند و از او سبک او الهام گرفته اند و به نوعی می توان ردپای تفکرات فیروز کریمی را در این بازی دید.

فیروز-کریمی
اما نکته ای که می تواند ویژگی های این دیدار را دوچندان کند حضور یار دوازدهم خواهد بود. تسهیل در ایاب و ذهاب تماشاگران برای حضور در شهر آورد بهمراه ارائه خدمات مناسب در ورزشگاه می تواند اشتیاق برای حضور در ورزشگاه ثامن را بیشتر کند.رایزنی ها برای برگزاری شهرآورد دور برگشت در ورزشگاه امام رضا(ع) نوید یک بازی تاریخی را می دهد و مسئولان ذیربط از هم اکنون باید برای تحقق آن تلاش کنند.
تجربیات گذشته در داربی های قبل نشان داد عدم استقبال مناسب بر کیفیت فنی دو تیم تاثیر منفی می گذارد.
اینک که با کسب دو پیروزی مهم در هفته اول چشمان ایرانی ها به دوتیم مشهدی دوخته شده است امیدواریم هیات فوتبال خراسان رضوی با هماهنگی سایر ارگانها فضای مناسبی را برای هرچه بهتر برگزار شدن این شهرآورد حساس فراهم آورد.

یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *