صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / آخرین وضعیت فضای انتخابات در مشهد: انشعاب در اصولگرایان، انشعاب در اعتدالیون؛ خوش به حال مستقلین
طراحی سایت در مشهد

آخرین وضعیت فضای انتخابات در مشهد: انشعاب در اصولگرایان، انشعاب در اعتدالیون؛ خوش به حال مستقلین

هر روز که به انتخابات مجلس شورای اسلامی در مشهد نزدیک می شویم، سخن از ائتلاف های جدید و لیست های مختلف می شود. از طرفی شورای ائتلاف اصولگرایان که با سهم خواهی های مختلفی مواجه شدند نتوانستند به لیست مشترکی برسند و شنیده می شود بیش از نیمی از لیست فعلی آنها مربوط به جناح موسوم به پایداری است. واکنش سایر اصولگراها به این اقدام ایجاد ائتلاف های دیگر از جمله ائتلاف اصولگرایان اعتدالی بود که امروز نشست خبری آن با حضور حامد واعظ زاده سخنگوی آن ائتلاف برگزار گردید.

از طرفی اعتدالیون نیز در بین خود به وحدت نرسیده اند. جبهه اعتدال و عقلانیت اعلام کرده 22 بهمن لیست مستقل می دهد اما از طرفی ساقی دبیر جبهه اعتدال شرق کشور اعلام کرده با جبهه اعتدال و توسعه در کنارهم هستند و به همراه اصلاح طلبان معتدل و حامیان دولت لیست مشترک خواهند داد.

این در حالی است که اصلاح طلبان با توجه به اینکه کاندیداهای اصلی آنها رد صلاحیت شدند لیست سبکی دارند و ناچار به ائتلاف با اعتدالیون هستند.

به هر حال در این وضعیت که با انشعابات مختلف جناحی همراه است مستقلین از همه خوشحال تر هستند زیرا در شهری که همواره لیست رای می آورد حالا لیست های متحدی نداریم و در این شرایط آنها هستند که می توانند از شکسته شدن آرای جناحین نهایت بهره وری را داشته باشند.

باید دیدا نا روزهای پایانی این وضعیت برای مستقلین ادامه خواهد شد یا خبر.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *