صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / نگاهی به دو فیلمی که فردا در جشنواره فیلم فجر مشهد اکران می شوند
طراحی سایت در مشهد

نگاهی به دو فیلمی که فردا در جشنواره فیلم فجر مشهد اکران می شوند

جشنواره سیزدهم: از فردا سه شنبه جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران دو فیلم ” اژدها وارد می شود” و ” بادیگارد” در دو سینما هویزه و آفریقا آغاز می شود.

در اینجا نگاهی کوتاه به این 2 فیلم خواهیم داشت.

نام فیلم : بادیگارد

کارگردان و نویسنده : ابراهیم حاتمی کیا

بازیگران: پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، شیلا خداداد، فرهاد قائمیان، امیر آقایی، دکتر محمود عزیزی، محمد حاتمی، پدرام شریفی، دیبا زاهدی، کیمیا حسینی، افسانه ناصری، سید احسان امانی، امران نجف‌زاده، امین میری، حمیدرضا سلیمانی، چنگیز ناروئی سیامک سالاری

چرا اینقدر دیر اومدی؟ -مأموریت بودم +شغلت چیه؟ -تو حفاظتم +نگهبانی؟ -محافظم +آهان پس بادیگاردی

توضیح: عین حال گمنام و در پوششی از ابهام بوده و هست. در طول این سالها، موارد متعددی بوده که هر یک از این مردم با این سربازان گمنام به انحاء مختلف برخورد داشته‌اند. برخی از آنها در نهایت مظلومیت به شهادت رسیدند مانند محافظان شهید دکتر مفتح یا آنان که از شهدای محراب محافظت می‌کردند.

تصاویر فیلم:

14

330658_873

9407211500

نام فیلم : اژدها وارد می شود

کارگردان و نویسنده: مانی حقیقی

امیر جدیدی، همایون غنی‌زاده، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری، کیانا تجمل
دوم بهمن‌ماه ۱۳۴۳، یک شورلت ایم پالا، نارنجی‌رنگ از قبرستانی می‌گذرد و به سمت کشتی به خاک نشسته‌ای می‌راند. داخل کشتی یک زندانی سیاسی تبعیدی حلق‌آویز شده است و روی دیوارهای کشتی خاطرات روزانه‌اش را نوشته بود. آیا این نوشته‌ها به کارگاه بابک حفیظی کمک خواهد کرد تا بفهمد چرا سال‌هاست که هیچ مرده‌ای در این قبرستان دفن نشده است؟
توضیح: «اژدها وارد می شود» با نام قبلی «شن جن ین» فیلم ما قبل آخر مانی حقیقی است که برای شرکت در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فجر و همچنین بخش اصلی فستیوال برلین آماده می شود.حقیقی پس از این فیلم پاییز امسال «50 کیلو آلبالو» را نیز ساخت که آن فیلم بنابر صلاحدید تهیه کننده اش به جشنواره ارائه نشد.
فیلمبرداری «اژدها وارد می شود» اواخر سال گذشته انجام شد و گفته می شود این فیلم همانند فیلم قبلی حقیقی «پذیرایی ساده» یک فیلم عجیب و غریب و البته در ژآنر وحشت است.
تصاویری از این فیلم در ادامه :

EZHDEHA2(1)

03

04

کلیک کنید:

photo_2016-02-08_03-57-10

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *