صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / جزئیات جشنواره فیلم فجر مشهد از زبان نبی زاده/ اسامی 15 فیلم جشنواره مشهد اعلام شد
طراحی سایت در مشهد

جزئیات جشنواره فیلم فجر مشهد از زبان نبی زاده/ اسامی 15 فیلم جشنواره مشهد اعلام شد

ظهر امروز نشست خبری سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر مشهد در سالن اجتماعات اداره کل ارشاد خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه ناصر نبی زاده معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی، صدرا یوسفی مدیر اداره ارشاد مشهد، حجت طباطبایی مدیر بخش سمعی و بصری این اداره کل، نسرین شاه محمدی مسئول انجمن سینمای جوان استان، مریم جعفرزاده مدیر روابط عمومی این اداره کل حضور داشتند.

نبی زاده در این نشست گفت: جشنواره فیلم فجر مشهد در دوره سیزدهم از 20 الی 26 بهمن ماه 1394 در 2 سینمای آفریقا و هویزه برگزار می گردد و اختتامیه در 27 بهمن برگزار خواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه تاکنون اکران 15 فیلم قطعی شده و اسامی آنها را بدین شرح اعلام کرد: مالاریا، امکان بینا، اژدها وارد می شود، آخرین بار کی سحر را دیدی، بادیگارد، بارکد، خشم و هیاهو، دختر، دلبری، رسوایی 2، کفش نهایم کو، لانتوری، نفس، ابد و یک روز و ایستاده در غبار این 15 فیلم هستند.

نبی زاده بیان کرد: در بخش جنبی جشنواره 41 فیلم و انیمیشن از آثار استان خراسان رضوی اکران می شود و 3 کارگاه آموزشی درحوزه های فیلم نامه نویسی، کارگردانی و مستند سازی داریم.

وی گفت: روز سه شنبه 20 بهمن ماه جشنواره با اکران دو فیلم بادیگارد و اژدها وارد می شود آغاز خواهد شد.

نبی زاده تصریح کرد: در این جشنواره و دراختتامیه آن از دو سینماگر مشهدی آقایان شهاب ملت خواه و فریدون جیرانی قدردانی خواهد شد.

وی سانس های اکران فیلم ها را 17، 19 و 21 بیان کرد و ادامه داد: هر فیلم سه بار اکران دارد که 2 فیلم دو بار در آفریقا و یک بار در هویزه و یک فیلم دو بار در هویزه و یک بار در آفریقا اکران می شود.

نبی زاده ادامه داد: علت تاخیر شروع جشنواره این بود که می خواستیم با دست پرتری جشنواره را برگزار کنیم و هنوز رایزنی ها ادامه دارد.

وی اذعان داشت: به دنبال این هستیم که جشنواره را به خراسانی بودن نزدیک کنیم و با نمایش آثار استانی و تقدیر از هنرمندان استان در اختتامیه در این مسیر تلاش می کنیم.

معاون هنری اداره کل ارشاد خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره امسال تجربه خوبی برای ما بود و باید برای سال اول در راستای تامین اعتبار قدم برداریم البته از تولید کنندگان آثار سینمایی می خواهیم سینما را یک کالا نبینند زیرا بعد عظیم سینما فرهنگی است.

وی با بیان اینکه تاکنون اکران هیچ فیلمی در جشنواره مشهد به فروش آن در اکران ها ضربه نزده است، گفت: ما این مسئله را با آمار می توانیم به تهیه کنندگان ثابت نماییم و معتقدیم اکران فیلم ها در جشنواره مشهد به فروش آنها کمک می کند.

نبی زاده اذعان داشت: جشنواره فیلم فجر، جشنواره تهران نیست و جشنواره ایران است لذا از دوستان در دبیرخانه مرکزی خواهشمندیم که به استان ها بیشتر کمک نمایند.

وی افزود: قیمت بلیت ها 10 هزار تومان است و به نظر ما قیمت متعادل است و حداقل 50 درصد فروش اینترنتی داریم.

نبی زاده افزود: اگر تمام فیلم ها در مشهد اکران می شد شاید با رایتل اسپانسر اصلی جشنواره به توافق می رسیدیم اما این اتفاق رخ نداد.

وی همچنین گفت: پیگیر هستیم تا پس از 24 بهمن عوامل فیلم ها را به مشهد بیاوریم که عوامل مشهدی این فیلم ها مد نظر است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *