صفحه اصلی / اقتصادی / محسنی بیان کرد: لزوم کاهش نرخ بهره بانکی برای ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی
طراحی سایت در مشهد

محسنی بیان کرد: لزوم کاهش نرخ بهره بانکی برای ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی

محمد رضا محسنی در خصوص مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی به خبرنگار ما گفت: کاهش همزمان نرخ تورم و بیکاری با توجه ویژه به واحد های تولیدی و صنعتی میسر می شود.
وی افزود: در این زمینه نظام بانکداری می تواند با ارائه تسهیلات با نرخ بهره پایین نقش بی بدیلی را ایفا نماید اما متاسفانه در حال حاضر نرخ بهره بسیار بالا است و باید دولت برای پایین آمدن نرخ تسهیلات فکری بکند.
این نمانیده مجلس اذعان داشت: دولت می تواند یارانه ای برای بانک ها در نظر بگیرد تا آنها با نرخ پایین تری تسهیلات ارائه کنند.
محسنی ضمن بیان اینکه در حال حاضر بخش عمده ای از واحدهای تولیدی و صنعتی با کمبود نقدینگی برای فعالیت با ظرفیت کامل مواجه هستند، تصریح کرد: با شرایط کنونی نمی توان از تولید کننده ها انتظار داشت تا هم بهره بالای 20 درصد را پرداخت کنند و هم اینکه واحد تولیدی خود را سرپا نگه دارند و سود حداقلی داشته باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: برخی واحدهای تولیدی با مشکل معوقات بانکی مواجه هستند که به علت شرایط چند ساله گذشته ایجاد شده لذا باید بانک ها تا رسیدن کشور به شرایط ایده آل ملاحظات بیشتری در مورد دریافت مطالبات خود از واحدهای صنعتی و تولیدی داشته باشند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *