صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / محسنی بیان کرد: برقی شدن قطار مشهد – تهران مقدمه مناسبی برای ایجاد قطار سریع السیر در آینده است
طراحی سایت در مشهد

محسنی بیان کرد: برقی شدن قطار مشهد – تهران مقدمه مناسبی برای ایجاد قطار سریع السیر در آینده است

محمد رضا محسنی در خصوص پروژه برقی شدن قطار مشهد – تهران گفت: مقرر شده است که خط فعلی با تغییرات در زیرساخت ها برقی شود و سرعت قطار به 200 کیلومتر برسد که در این صورت فاصله زمانی تهران – مشهد از حدودا 12 ساعت به 5 ساعت کاهش می یابد..
وی افزود: در ابتدا به دنبال ایجاد قطار سریع السیر مانند آنچه در مسیر اصفهان به تهران است بودیم که در این صورت سرعت قطار به 300 کیلومتر می رسید و فاصله مشهد به تهران و باالعکس 3 ساعته طی می شد اما چون نرخ این قطار با نرخ بلیت هواپیما برابری می کرد از آن دست کشیدیم زیرا بسیاری از زائران از توانایی مالی بالایی برای پرداخت این هزینه برخوردار نیستند لذا سعی کردیم در فاز اول ابتدا قطار ریلی به برقی ارتقا یابد.
وی ضمن بیان اینکه در سفر رئیس جمهور چین به ایران در گذشته مذاکراتی برای اجرای این پروژه انجام شده بود، اذعان داشت : در این سفر  تامین 85 درصد نیاز مالی این پروژه از محل فاینانس نهایی شده است.
محسنی افزود: با کاهش زمان سفر مشهد به تهران علاوه بر سیر بیشتر در هر روز، می‌توان از واگن هایی با ظرفیت بیشتر استفاده کرد.
وی خاطر نشان کرد: برقی کردن راه آهن بعنوان مقدمه مناسبی برای احداث راه آهن سریع‌السیر محسوب می‌گردد لذا مشهد می تواند این روند را تدریجی طی نماید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *