صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / همراه با مشهدی ها در جشنواره فیلم فجر مشهد/ این قسمت: ساعد سهیلی
طراحی سایت در مشهد

همراه با مشهدی ها در جشنواره فیلم فجر مشهد/ این قسمت: ساعد سهیلی

جشنواره سیزدهم: سی  چهارمین جشنوره فیلم فجر به زودی آغاز شده و با اندکی تاخیر در تاریخ ۱۷ بهمن ماه در مشهد گشایش می یابد.

در این بین سرویس جشنواره مشهد تریبون نگاهی خواهد داشت به مشهدی های حاضر در جشنواره فیلم فجر که به عنوان بازیگر، کارگردان یا سایر عوامل حضور دارند.

اینجا نگاهی خواهیم داشت به دو فیلم ساعد سهیلی بازیگر جوان مشهدی سینمای ایران به نام ” مالاریا” و “پل خواب” که در آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

فیلم سینمایی «مالاریا» ششمین ساخته پرویز شهبازی در بخش مسابقه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این فیلم محصول مشترک ایران و لهستان است. به گفته ی کیوان مقدم، طراح صحنه این فیلم، «مالاریا» بهترین اثر پرویز شهبازی است. فیلم «دربند» ساخته قبلی پرویز شهبازی سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین فیلمبرداری را از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است.

این فیلم داستان دختر و پسری است که در تهران گردی‌های خود با مردی برخورد می‌کنند که مشکلی دارد. آن‌ها سعی می‌کنند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند و…

در این فیلم ساعد سهیلی با آزاده نامداری و آذرخش فراهانی جلوی دوربین رفته است.

ساعد سهیلی در جایگاه نقش اول فیلم در راستای اثبات بیش از پیش خودش در «مالاریا» حضور دارد.

اما فیلم دیگر ساعد سهیلی ” پل خواب” است. فیلم “پل خواب” با اقتباسى از “جنایت و مکافات” داستایوفسکى ساخته شده است و تنها فیلم اقتباسى جشنواره امسال است.

malaria7

اکتای براهنی در ادامه درباره اقتباس از رمان “جنایت و مکافات” داستایوفسکی گفت:شخصیت ساعد سهیلی به طور نسبی بر اساس شخصیت “راستکولنیکف” در رمان نوشته شده است. سعی کردم در نوشتن فیلمنامه به جهان بینی رمان وفادار باشم.

ساعد سهیلى در ادامه روند موفقیت آمیرش اینبار با نقشى متفاوت در “پل خواب” ظاهر شده است. سهیلى در این فیلم نقش یک معتاد به شیشه را بازى مى کند اما تم اصلى فیلم درباره اعتیاد نیست.

طبق شنیده ها بازى ساعد سهیلى در این فیلم مى تواند در جشنواره امسال مورد توجه قرار بگیرد.

شهین تسلیمی بازیگر فیلم سینمایی «پل خواب» که در بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور دارد در خصوص بازی سهیلی گفته است: باید از بازی خوب ساعد سهیلی در این فیلم هم یاد کنم. او بازیگر جوان و بسیار خوبی است و آینده درخشانی دارد. در بعضی سکانس ها آنقدر بااحساس بازی می کرد که من را تحت تاثیر قرار می داد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *