صفحه اصلی / سیاسی / محسنی بیان کرد: تصویب طرح نحوه انتصابات در مشاغل حساس گامی در جهت جلوگیری از نفوذ دشمن
طراحی سایت در مشهد

محسنی بیان کرد: تصویب طرح نحوه انتصابات در مشاغل حساس گامی در جهت جلوگیری از نفوذ دشمن

روز یک شنبه این هفته مجلس طرح نحوه انتصاب افراد در مشاغل حساس را تصویب کرد.
در این خصوص محمد رضا محسنی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برخی از مشاغل از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند لذا باید افرادی که می خواهند آن کرسی ها را تصاحب کنند به تایید وزارت اطلاعات برسند و اگر این تایید صورت نگرفته باشد آن فرد باید از کار کناره گیری نماید.
وی ضمن بیان اینکه هرچه مشاغل حساس تر می شود، طمع دشمنان برای نفوذ در آن پست ها بیشتر می شود، ادامه داد: متاسفانه در گذشته برای انتصابات در برخی از مشاغل حساس دقت لازم صورت نگرفته بود و گاها این امر مشکل ساز می شد.
محسنی تصریح کرد: بر اساس این لایحه شامل افراد مختلفی می شود مثلا افرادی که تابعیت مضاعف دارند و افرادی که به اسلام، نظام جمهوری اسلامی، ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی اعتقاد و التزام عملی ندارند از کسب این مشاغل محروم خواهند شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در جریان بررسی این لایحه وزارت اطلاعات را ملزم کرد که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور آیین نامه اجرایی این مهم را تدوین کند.
وی اذعان داشت: همچنین کسانی که در خصوص  تحکیم مبانی رژیم سابق نقش موثر داشته اند، افرادی که به مجازات جرائم خیانت در امانت، کلاهبرداری، اختلاس، ارتشا و تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محکوم شده اند و وابستگان تشکیلاتی احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های محارب، معاند و غیرقانونی  و اعضای فرقه‌های ضاله و مروجان افکار انحرافی و عرفان های کاذب و نیز کسانی که به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و حدود شرعی محکوم شده اند، از انتصاب در مشاغل حساس محروم می شوند.
این نماینده مجلس افزود: البته مصادیق مشاغل حساس در هر دستگاه بر اساس ضوابط مشاغل حساس که در آیین نامه اجرایی این قانون مشخص می‌شود به پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و تایید کارگروهی متشکل از وزارت اطلاعات و دستگاه ذی‌ربط حسب مورد تعیین می شود.
مسحنی در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام مجلس در جهت جلوگیری از نفوذ دشمنان و جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *