صفحه اصلی / سیاسی / محسنی بیان کرد: لزوم توجه ویژه به نیاز های مالی و ارزی وزارت خارجه پس از برجام
طراحی سایت در مشهد

محسنی بیان کرد: لزوم توجه ویژه به نیاز های مالی و ارزی وزارت خارجه پس از برجام

به گفته محمد رضا محسنی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز با (یکشنبه) با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان تشکیل جلسه دادند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان این جلسه به خبرنگار ما گفت: در پی ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی  وزارت خانه ها و دستگاه های مرتبط به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با حضور در این کمیسیون به ارائه نیازها خود می پردازند.
وی افزود: وزارت خارجه، وزارت کشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و … از جمله دستگاه هایی هستند که طی دو هفته گذشته با حضور در کمیسیون به بیان دیدگاه های خود در خصوص تامین هزینه های مالی و بودجه پرداختند.
وی ضمن بیان اینکه امروز عصر وزیر امور خارجه و همکاران ایشان به کمیسیون آمدند، بیان کرد: وزیر امور خارجه  نیازهای مالی و ارزی این وزارت خانه را مطرح کردند که با توجه به گستردگی وظایف این نهاد به خصوص پس از برجام باید به آنها توجه ویژه ای شود.

محسنی ادامه داد: وزارت خارجه در راستای انجام وظایف دیپلماسی و سیاسی خود نیازهایی را ارائه داد و امیدواریم بتوانیم با بررسی دقیق رسیدن به این خواسته ها را تسهیل نماییم و این روند در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی مورد تایید قرار گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه به دنبال خارج کردن دستگاه های سیاسی، امنیتی و نظامی از تنگناهای مالی هستیم، گفت: متاسفانه در گذشته برخی از نمایندگی های وزارت خارجه در نقاط مختلف دنیا با تعدیل نیرو کار را پیش برده اند اما هم اکنون با توجه به اهمیت سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا، ایران  باید به تقویت نمایندگی های خود در نقاط مختلف جهان توجه ویژه ای داشته باشد تا این وزارت خانه بتواند با به کارگیری نیروهای نخبه و توانمند برای تقویت بنیه دیپلماسی کشور تلاش نماید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *