صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / رئیس حوزه شهردار مشهد: نمی‌شود چند میلیارد خرج استقبال از بهار کرد در حالی که مشکلات اصلی شهر حل نشده است
طراحی سایت در مشهد

رئیس حوزه شهردار مشهد: نمی‌شود چند میلیارد خرج استقبال از بهار کرد در حالی که مشکلات اصلی شهر حل نشده است

گروه مدیریت شهری:  مجید پیراسته در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور شهرداران مناطق انجام شد، با تبریک ایام دهه مبارکه فجر اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با مرور این ایام، اندیشه‌ای به آنچه در سال‌های گذشته اتفاق افتاده داشته باشیم.
وی افزود: ما در مدیریت جدید شهری شاخصه‌هایی همچون افزایش اعتماد عمومی مردم، توجه به زیرساخت‌ها، توجه به معضلات و مشکلات شهروندان، شفاف‌سازی در همه عرصه‌ها و برداشتن بارهای به زمین مانده را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.
مشاور شهردار مشهد تصریح کرد: اتفاقات حوزه حمل و نقل از بارزترین نمونه توجه به زیرساخت‌ها می‌باشد که طرح توسعه خط یک قطارشهری، اتمام عملیات حفاری خط دو قطارشهری و آغاز حفاری خط سه تا پایان سال جاری از جمله اقدامات این حوزه می‌باشد.
پیراسته با اشاره به اینکه بارهای بر زمین مانده مدیرت شهری گذشته را برداشته و مشکلات لاینحل را حل کردیم، عنوان کرد: همه این کارها با کار جهادی و داشتن همکاران خوب، سالم و متدین محقق شده است.
وی یادآور شد: تا پایان سال جاری یک هزار میلیارد تومان پروژه آماده بهره‌برداری کرده‌ایم که 600 میلیارد تومان از این پروژه‌ها در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد که 60 میلیارد تومان توسط مناطق انجام شده است.
مشاور شهردار مشهد در مورد استقبال از بهار 95 نیز اظهار کرد: از مدتها قبل به واسطه اینکه تقویم قمری هم در سال جاری با ما همراهی کرده است اتفاقات خوبی رخ داده و بحث شادابی شهروندان در المان‌ها مدنظر قرار گرفته است که سعی کرده‌ایم موضوع المان‌ها را هم به سمت و سوی صحیح ببریم.
پیراسته با تاکید بر اینکه باید اولویت‌های شهر را در نظر بگیریم، نه اینکه باغ و بستانی نشان داده و لایه‌های زیرین با مشکلات مواجه باشد، ادامه داد: نمی‌شود چند میلیارد تومان خرج موضوعی مانند استقبال از بهار کرد در حالی که مشکلات اصلی شهر حل نشده است.
وی گفت: در حال حاضر با توجه به وضعیت رکود حاصل در کشور، سرمایه‌گذاران بلاتکلیف بوده و کمتر تمایل به مشارکت و سرمایه‌گذاری نشان می‌دهند.
مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد با اشاره به اینکه اوضاع اقتصادی جامعه باعث شده است که صنعت ساختمان هم دچار رکود شود، عنوان کرد: بخشی از درآمدهای شهرداری هم که از این صنعت حاصل می‌شد کاهش یافته است. ما تلاش داریم به هر طریقی درآمد نداشته باشیم.
پیراسته خاطرنشان کرد: مدیریت شهری جدید با اینکه در ابتدا متهم شد که تخصص لازم را ندارد اما به اصول شهرسازی احترام گذاشت که یکی از نتایج این مهم کاهش دریافت پروانه‌های ساختمانی و کاهش درآمدهای حاصل از تخلفات ساختمانی شد.
وی افزود: صدور پروانه‌های ساختمانی در 10 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 45 درصد کاهش یافته است و ما باید اموراتمان را با وضع موجود پیش ببریم.
مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد با اشاره به اینکه این تعداد پروژه با وضعیت رکود موجود آماده بهره‌برداری شده است، ادامه داد: ما لایحه‌ای را به شورای اسلامی شهر ارائه دادیم تا وضعیت پرداخت بهای خدمات عمومی شهرداری را سامان دهیم اما عده‌ای خواسته یا ناخواسته به مخالفت پرداختند.
پیراسته تصریح کرد: عده‌ای به دنبال این هستند که مدیریت جهادی موفق نباشند، ما باید دست به دست هم دهیم تا امورات شهر بهتر بگذرد، نیائیم موضوع را وارونه جلوه دهیم.
وی عنوان کرد: شهرداری موظف است شهر ساخته شده را از مسکن و شهرسازی بگیرد و آن را نگه‌داری کند اما اتفاق بد مشهد این بوده که قسمت‌هایی از روستاهای اطراف با ملاحضاتی به صورت نپخته و با انبوه مشکلات موجود به شهر الحاق شده‌اند.
پیراسته بیان کرد: لایحه‌ای برای توسعه فضاهای فرهنگی اطراف حرم مطهر به شورای اسلامی شهر ارائه شد اما عده‌ای برچسب قبر فروشی به آن چسباندند در صورتی که اتفاق مبارکی بوده و به نفع مردم است.
وی تاکید کرد: ما به جای اینکه دو سه میلیارد خرج المان کنیم ترجیح می‌دهیم خرج کارهای زیرساختی نماییم.
مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد اظهار کرد: در ایام دهه فجر عملیات اجرایی دو تقاطع غیرهمسطح در بولوار آزادی آغاز می‌شود و حیف است که این همه خدمت را به خاطر المان‌ها زیر سووال ببریم.
پیراسته گفت: افتتاح رسمی اتصال خط یک قطار شهری به فرودگاه، طی روزهای آینده به حضور ریاست جمهوری به افتتاح می‌رسد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *