صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شهردار مشهد: امیدواریم جمهوری اسلامی یمن، سوریه و بحرین را مانند جمهوری اسلامی ایران و عراق را در آینده داشته باشیم
طراحی سایت در مشهد

شهردار مشهد: امیدواریم جمهوری اسلامی یمن، سوریه و بحرین را مانند جمهوری اسلامی ایران و عراق را در آینده داشته باشیم

گروه مدیریت شهری: سیدصولت مرتضوی در دیدار با نمایندگان تولیت حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (ع) در مشهد عنوان کرد: امیدواریم جمهوری اسلامی یمن، سوریه و بحرین را همانند جمهوری اسلامی ایران و عراق را در آینده داشته باشیم.
وی ادامه داد: بالاترین نعمت امروز این است که ما امروز توفیق خدمت را در حرمین امامان معصوم داریم که برای جبران این نعمت به پیشگاه خداوند باید بهترین خدمت به مردم را داشته باشیم.
شهردار مشهد خاطرنشان کرد: ما بر این باور هستیم که کشورهای اسلامی به ویژه عتبات عالیات باید تبدیل به پایگاه مهدویت گردد.
مرتضوی افزود: مشهد مقدس، نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامرا باید تبدیل به مدینه فاضله شوند و در راستای تحقق اهداف و افکار مهدوی حرکت کنند.
وی در ادامه گفت: ما هم باید به روح یعنی ظاهر و کالبد شهرمان توجه کنیم، خوشبختانه امسال در عتبات عالیات توفیق خدمت هرچند کم را داشتیم که این موضوع سنگ بنایی برای سال‌های آینده خواهد بود.
شهردار مشهد اظهار کرد: حرکتی که در اربعین امسال صورت گرفت، نشان‌دهنده فرهنگ و اقتدار و قدرت شیعه بود.
به گفته مرتضوی، از سوی دیگر این حرکت‌ها باعث تامین امنیت برای امت اسلام خواهد بود که تکلیف همه ماست و باید به این موضوع کمک کنیم.
وی اظهار کرد: ما بر این باور هستیم که مشکلات نجف اشرف به مجموعه مدیریت شهری این شهر برمی‌گردد، که در این راستا ما آمادگی خود را به استاندار و شهردار نجف اشرف جهت انتقال تجربیات خود اعلام کرده‌ایم و امیدواریم تعاملات در این زمینه بیشتر شود.
شهردار مشهد عنوان کرد: ما تجربیات خود را در زمینه‌ شهرسازی، توسعه معابر و حمل و نقل و سایر موضوعات شهری را به نجف اشرف ارائه خواهیم کرد که امیدواریم با همکاری آنان پروژه‌ها در این شهر هر چه زودتر اجرا گردد.
مرتضوی ادامه داد: امیدواریم زیربیرق امامان معصوم، امت واحده اسلامی شکل گیرد که در این راستا این آمادگی داریم که دفتر نمایندگی در نجف اشرف داشته باشیم.
یکی از اعضای هیئت امنای حرم امیرالمومنین (ع) و نماینده مجلس اعلاء نجف اشرف نیز در این دیدار ضمن تشکر از زحمات شهرداری مشهد در ایام اربعین حسینی امسال در نجف اشرف گفت: امیدواریم این گونه خدمات در کشور عراق به صورت مستمر باشد و هر دو کشور ایران و عراق در برگزاری مراسمات تلاش کنند.
وی در پایان یادآور شد: نجف اشرف پروژه‌های بسیاری دارد از مدیران شهری مشهد مقدس درخواست داریم در راستای تعاملات فی‌مابین از پروژه‌های این شهر بازدید کنند.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *