صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / سهیلی به نطق دیمه کار پاسخ داد/جهابخش خطاب به سهیلی: ادبیات شما صحیح نیست
طراحی سایت در مشهد

سهیلی به نطق دیمه کار پاسخ داد/جهابخش خطاب به سهیلی: ادبیات شما صحیح نیست

صبح امروز نود و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در تالار شهر برگزار گردید.

محسن انتظاری هروی رئیس شورای شهر مشهد  در این جلسه گفت: طبق گفته های جلسه قبل احساس شد که به کمیسیون برنامه و بودجه حرف هایی زده شد که اعضا احساس کردند جهت شفاف سازی دفاع کنند لذا آقای سهیلی رئیس این کمیسیون نکاتی را مطرح می کنند.

 

سهیلی در این جلسه گفت: دفاع از مدیریت شهری وظیفه همه اعضای شورای شهر است البته تهمت ها خللی در روند کار ایجاد نمی کند. شورای شهر وظیفه نظارت بر کسب درآمد مدیریت شهری را دارد و اینکه این موضوع را با تعابیر ناشایست مورد خطاب قرار دهیم امری ناشایستی است. اینکه کسب درآمد را با دست در جیب مردم کردن خطاب کنیم خدای ناکرده عوام فریبی است. اگر واقعا مخالفان هدف اصلاح دارند چرا راه حل های اصلاحی را مطرح نمی کنند. چرا راه حل ها  مورد بی توجهی قرار می گیرد؟ مخالفان حتی یک طرح نمی دهند و از راه حل های سازنده هم می گذرند و صرفا به تخریب و انتقاد می پردازند. نکات سست و بی منطقی را مطرح می کنند. یکی از آنها لایحه بهای خدمات عمومی شهرداری است. اگر واقعا هدف ما کسب درآمد بود می توانستیم با دستور عمل ابلاغی سال 85 دولت برای عوارض پسماند یا قانون مالیات های مستقیم درآمد شهرداری را چند برابر کنیم. اما ما از این لایحه دو هدف داشتیم. هدف اول ایجاد زیرساختی برای درآمدهای پایدار است و هدف دوم عدالت اجتماعی است. دوستانی که این لایحه را تخریب می کنند با این دو رویکرد مخالفت می کنند. اینکه بگوییم مبلغ دریافتی بیشتر از مردم مطالبات آنها را 10 برابر افزایش میدهد درست نیست زیرا شهروندان ما مطابات منطقی دارند. اما لایحه دیگری که مطرح کردند مربوط به لایحه ره باغ ها بود. این لایحه با 3 فایده داشت. ایجاد فضای فرهنگی، کاهش فضای تجاری با ایجاد درآمد و دفن در جوار حرم فواید آن است که این مورد آخر هدیه ما به افرادی است که در وقف شرکت می کنند و حتی اگر اینگونه نباشد آیا باید به خاطر این نکته همه چی را زیر سوال ببریم و زحمات اعضای شورای شهر زیر سوال برود و بگوییم این پست ترین لایحه است. دوستانی که نقد غیر منصافه مدیریت شهری را دنبال می کنند انرژی خود برای ایجاد راه حل ها صرف نمایند.

پس از این سخنان جهانبخش در تذکری گفت: انتظار داشتم تعابیری که آقای سهیلی به کار می برند اینگونه نباشد. تعابیری همچون عوام فریبانه و مسئولیت ناشناسی و نقد غیر منصافه  برای مخالفان ادبیات صحیحی نیست. کسی که می خواهد پاسخ دهد نباید اینگونه ادبیات بدهد.

موحدی اذعان داشت: تعجب می کنم صحبت های سهیلی در دفاع از شورا بود. صحبت های که در نطق جلسه قبی مطرح شد، هانت به اعضای شورا بود. آیا کسی که هیچ طرحی را ارائه نمی دهد و این بی انصافی است.

سپس جواد ستاری اذعان داشت: دوستان  با چه توجیهی تجاری های موفت را پلمب می کنند و آنها را مجبور می کنند تجاری دائم بگیرند. نمی توان با شعار درآمد پایدار همه را به بی انصافی محکوم کرد.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. آقای سهیلی حرفای خیلی خوبی زدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *