صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / علوی مقدم خبر داد:اولین جلسه کارگروه سفرهای خارجی اعضای شوراهای شهر برگزار شد/هرگونه سفر خارج از این روند فاقد وجاهت قانونی است
طراحی سایت در مشهد

علوی مقدم خبر داد:اولین جلسه کارگروه سفرهای خارجی اعضای شوراهای شهر برگزار شد/هرگونه سفر خارج از این روند فاقد وجاهت قانونی است

گروه مدیریت شهری: امروز اولین جلسه کار گروه استانی سفر های خارجی اعضا شوراهای اسلامی شهرهای استان خراسان رضوی به ریاست معاون سیاسی امنیتی استانداری و دبیری مدیر کل امور شهری وشوراها تشکیل گردید.

پس از پایان این جلسه سید مجتبی علوی مقدم مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار مشهد تریبون گفت: دراین جلسه بر رعایت دستورالعمل ها ورعایت ضوابط ومقررات تاکید گردید و مقرر گردید تا به درخواست های ارسالی در موعد تععین شده رسیدگی شود تا خللی در روند برنامه ریزیها پیش نیاید.
وی افزود: در این جلسه آیین نامه و مقررات سفرهای خارجی اعضای شوراهای شهر مرور شد و پس از آن تصمیماتی گرفتیم و قرار شد به تمامی فرماندارها و روسای شوراهای شهرها استان ابلاغ شود که از این پس باید طبق این آیین نامه عمل شود.

علوی مقدم ضمن بیان اینکه با دبیرخانه مرکزی این کارگروه در تهران هماهنگی هایی در این زمینه صورت خواهد گرفت تا تعللی در سفرها ایجاد نشود، تصریح کرد: مقرر گردید سفرها با توجه به درخواست ها و تخصص افراد صورت بگیرد و به طور کلی سفرها را به سه دسته تقسیم کردیم.

وی در تشریح گفته فوق بیان کرد: دسته اول سفرها آن دسته از سفرها هستند که برای افراد از خارج از کشور دعوت نامه ارسال می شود که باید کنترل کنیم که آیا افرادی که می خواهند به سفر بروند با موضوع همایش مربوط هستند یا خیر.

علوی مقدم در تشریح نوع دوم سفرها اذعان داشت: این نوع سفرها مربوط به بازدید های دوره ای اعضای شورای شهر است که برای آن درخواست می دهند و باید بررسی شود که این سفرها آورده داشته باشد و تجربیات خاصی را به محل خدمت این افراد منتقل کند.

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی در تشریح دسته سوم سفرها گفت: این دسته از سفرها برای هماهنگی های بین المللی از جمله امضا تفاهم خواهرخواندگی و … است که مقثر شد هماهنگی این دسته از سفرها از طریق وزارت خارجه صورت بگیرد و مجوزات لازم صادر شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین قرار شد پس از سفرهای صورت گرفته این افراد نتایج سفرها را به کارگروه استانی به شکل مکتوب گزارش دهند.

علوی مقدم ضمن بیان اینکه قبل از عزیمت افراد به خارج از کشور یک سری تمهیداتی را باید انجام دهیم، اذعان داشت: این افراد در این سفرها ارتباط با بیگانه خواهند داشت و باید یک سری اطلاعات بین المللی داشته باشند لذا خطرات و مخاطرات این سفرها را در خصوص ارتباط با بیگانه در دوره ای به آنها آموزش می دهیم و فقط افرادی می توانند به این سفرها بروند که این دوره را دیده باشند تا از موضوعات امنیتی کشور آگاه باشند.

علوی مقدم در خصوص ترکیب کارگروه استانی گفت:رئیس جلسه معاون سیاسی امنیتی استانداری است و دبیر آن مدیر کل دفتر شهری می باشد، همچنین رئیس شورای استان، مدیر کل اطلاعات استان و مدیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این ترکیب هستند که امروز این جلسه با این ترکیب به شکلی قانونی برگزار گردید.

علوی مقدم ضمن بیان اینکه این روند قانونی مصوبه هیات دولت است، ادامه داد: تنها مرجع تصمیم گیری در خصوص سفرهای خارجی اعضای شورای شهر این کارگروه است و نمی خواهیم وارد موضوعات گذشته شویم اما در همین حد اعلام می کنیم که هرگونه سفری خارج از این روند این کارگروه فاقد وجاهت قانونی است و هیچ کارگروهی جایگزین این کارگروه نخواهد بود.

وی ضمن بیان اینکه مصوبات این جلسه به فرمانداری ها و شوراهای شهر ابلاغ خواهد شد، گفت: تاکنون این کارگروه تشکیل نشده بوده و ممکن بوده برخی از شوراها خارج از آن عمل کنند اما حال با این وضعیت باید همه از آن تبعیت کنند.

علوی مقدم در پایان خاطر نشان کرد: تمام این تصمیمات در راستای صرف و صلاح منابع عمومی گرفته شده است.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. شورای شهر قبلی در مشهد قانونی رو تصویب کرده بوده که در اون کارگروه جدیدی تعیین شده و در خصوص سفرهای خارجی این کارگروه تصمیم گیری میکنه و فرمانداری محترم هم در اون زمان این قانون رو تأیید کرده و با تأیید همین بزرگواران این کارگروه جدید جایگزین کارگروه مدنظر آقای علوی مقدم شده…
    پس حداقل در مشهد این موضوع صادق نیس و بزرگواران هم اگه اعتراضی دارن باید همون موقع اعتراض میکردن نه اینکه بذارن تا شورای شهر و شهردار عوض شد شروع کنن اعتراض کردن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *