صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / همراه با مشهدی ها در جشنواره فیلم فجر امسال/ این قسمت:” کفش هایم کو؟” رضا کیانیان
طراحی سایت در مشهد

همراه با مشهدی ها در جشنواره فیلم فجر امسال/ این قسمت:” کفش هایم کو؟” رضا کیانیان

جشنواره سیزدهمسی  چهارمین جشنوره فیلم فجر به زودی آغاز شده و با اندکی تاخیر در تاریخ ۱۷ بهمن ماه در مشهد گشایش می یابد.

در این بین سرویس جشنواره مشهد تریبون نگاهی خواهد داشت به مشهدی های حاضر در جشنواره فیلم فجر که به عنوان بازیگر، کارگردان یا سایر عوامل حضور دارند.

اینجا نگاهی داریم به حضور رضا کیانیان در فیلم ” کفش هایم کو” به کارگردانی کیوکرث پوراحمد که در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مشهد حضور دارد. «کفش هایم کو؟» فیلمی در ارتباط با تبعات مهاجرت و بیماری آلزایمر است.

پور احمد در خصوص ساخت این فیلم می نویسد: انگیزه اولیه من برای ساخت این فیلم مطرح کردن بیماری آلزایمر برای خانواده هایی است که اعضای خانواده شان با چنین بیماری دست و پنجه نرم می کنند. می خواستم که آنها بیشتر با وجوه این بیماری آشنا شوند و بدانند که چطور باید در برابر عزیزانشان رفتار کنند. البته این موضوع را بر بستر یک داستان خانوادگی پر تنش مطرح شد.

kafshhayamkoo4

رضا کیانیان در فیلم “کفش هایم کو؟”

رضا کیانیان درباره نقشش در فیلم «کفش هایم کو؟» می گوید: بسیار خوشحالم که در فیلم جدید پوراحمد بازی می‌کنم، بویژه اینکه در این فیلم نقشم جای چالش‌ دارد و آن را بسیار دوست می‌دارم.

 از زمان پیش‌تولید “کفشهایم کو” شنیده‌هایی وجود داشت مبنی بر آن که این فیلم امتدادی است بر “شب یلدا” اثر خاطره انگیزی که پوراحمد یک دهه و نیم پیش ساخت.

هرچند روابط عمومی “کفشهایم کو” در تازه ترین خبر ارسالی برای رسانه ها به صراحت تأکید کرده که این فیلم ربطی به “شب یلدا” ندارد و صرفا اثریست درباره تبعات مهاجرت با این حال در تازه ترین تصاویر منتشر شده از “کفشهایم کو” رضا کیانیان را در حال نوازندگی سه‌تار می بینیم درست شبیه به شخصیت اصلی “شب یلدا” یعنی حامد احمدزاده که محمدرضا فروتن آن را ایفا می‌کرد.

این تصویر این گمانه را ایجاد می کند که آیا شخصیتی که کیانیان در “کفشهایم کو” ایفا می کند امتدادی است بر کاراکتر حامد احمدزاده “شب یلدا” و به بیان بهتر میانسالی آن کاراکتر ولو به صورت نمادین در این فیلم به تصویر کشیده شده است؟

عوامل فیلم «کفش هایم کو؟»

کارگردان: کیومرث پور احمد/ نویسنده: کیومرث پوراحمد، فرید مصطفوی/ تهیه کننده: على قائم مقامى/ مدیر فیلمبردار: علیرضا زرین دست/ طراح صحنه و لباس: مجید میرفخرایى/ صحنه آرا: مهرانه ربی/ چهره پرداز: مهرداد میر کیانى/ صدابردار: آرش برومند/ تدوین: میثم مولایى/ موسیقى: فردین خلعتبرى/ صدا گذار و ترکیب صدا: محمود موسوی/ عکاس: مهدى حیدرى

بازیگران: رضا کیانیان، مجید مظفری، رویا نونهالی، بهاره کیان افشار، مینا وحید، راشین ربی، منصوره وافری

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *