صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / سرابی خبر داد: برای اولین بار؛ اکران جدول کامل جشنواره فیلم فجر در مشهد
طراحی سایت در مشهد

سرابی خبر داد: برای اولین بار؛ اکران جدول کامل جشنواره فیلم فجر در مشهد

جشنواره سیزدهم: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از اکران کامل برنامه های جشنواره فیلم فجر در مشهد خبر داد.
سید سعید سرابی با بیان این خبر افزود: با پیگیریهای استاندار محترم و جلسه ای که با ایشان و مسوولین جشنواره در تهران داشتیم و تفاهمی که با ناظر جشنواره انجام شد برای اولین بار جدول کاملی از برنامه های جشنواره فیلم فجر در مشهد اکران می شود.
وی ادامه داد: استاندار فرهنگ مدار خراسان با توجه به درخواست مردم در برگزاری این جشنواره، پیگیری زیادی انجام دادند که این اتفاق برای اولین بار در مشهد رقم بخورد.
سرابی افزود: بر اساس این تفاهم جشنواره در سه سینما آفریقا٬ هویزه و اصغرزاده برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: استان خراسان رضوی جزو معدود استان‌های کشور است که از ماه‌ها قبل دنبال برگزاری جشنواره بوده و در این مسیر عزمش بسیار جدی بوده است.

سرابی به تلاش‌های استاندار محترم خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: به دلیل شرایط مالی که در کشور حاکم است بسیاری از شهرهایی که طی سالهای گذشته میزبان جشنواره فیلم فجر بوده‌اند امسال انصراف خود را اعلام کرده اما خراسان رضوی با حمایت‌های استاندار محترمش مصمم به برگزاری جشنواره فیلم فجر است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه جلسه با پر اهمیت خواندن بخش های جنبی جشنواره گفت: این بخش ها شور و نشاط خوبی در جشنواره ایجاد خواهد کرد و با توجه به حضور سینماگران خوب مشهدی در شورای سیاستگذاری جشنواره امیدواریم امسال جشنواره پرشکوهتر در مشهد برگزار شود.
وی برگزاری جلسات شورای سیاست گذاری را از ماه‌ها قبل بسیار ارزشمند دانست و گفت: شرایط به گونه‌ای رقم خورده که هم اکنون می‌توان گفت دبیرخانه‌ای دائمی برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد تشکیل شده است.

وی همچنین از اکران های ویژه برای اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: باید زمینه ای فراهم شود که اصحاب فرهنگ و هنر نیز در جشنواره حضور داشته باشند.

سرابی بحث تبلیغات در جشنواره را مهم و موثر دانست و گفت: باید تبلیغات به گونه ای باشد که همه مردم از برگزاری جشنواره اطلاع حاصل کنند و به رونق جشنواره بیفزاید.
وی همچنین از برگزاری اختتامیه فاخر در این جشنواره خبر داد و بیان داشت: همانطور که در مشهد اردیبهشت تئاتر کارنامه یکساله تئاتر خراسان است اختتامیه این جشنواره نیز کارنامه یکساله سینمای خراسان باید باشد قطعا باید سعی کنیم اختتامیه ای فاخر و باشکوه برگزار کنیم .
سرابی ادامه داد: امار و ارقام نشان می‌دهد که فروش بلیط سینما در استان‌هایی که جشنوراه فیلم فجر را برگزار کرده‌اند بسیار بالاست و در این زمینه خراسان رضوی سرامد استان‌های کشور است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نباید از رنگ و بوی دهه مبارک فجر در ایام برگزاری سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد غفلت کرد و در این زمینه نیز باید برنامه ریزی مناسبی انجام شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه حضور اهالی رسانه در این جشنواره باعث شده که امروز برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد به یک مطالبه مردمی تبدیل شود.
در این جلسه ناصر نبی زاده گزارشی از جلسات برگزار شده در خصوص سیزدهمین جشنواره فیلم فجر ارائه داد و مسوولین کمیته ها و اعضای شورای سیاستگذاری نظرات خود را بیان کردند.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *