صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / فیاضی: همه منابع مالی پروژه خط 2 از طریق انتشار اوراق مشارکت تامین شده است
طراحی سایت در مشهد

فیاضی: همه منابع مالی پروژه خط 2 از طریق انتشار اوراق مشارکت تامین شده است

گروه مدیریت شهری: سیدجلال فیاضی در حاشیه مراسم اتمام حفاری خط دوم قطار شهری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: امروز خوشحالیم که همه تلاش ها به نتیجه رسید و حفاری خط دوم قطار شهری به پایان رسید.

وی افزود: در ابتدای شروع به کار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، پروژه قطار شهری به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم ها با مشکلات زیادی مواجه شده بود که عملا ادامه کار میسر نبود و در این شرایط شورا با یک تصمیم مهم مبانی پیمان را اصلاح و پروژه را از رکود خارج کرد.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: قرارداد این پروژه از قرارداد ثابت خارج و تبدیل به پرداخت صورت وضعیتی شد و این اصلاح باعث شد یخ قطار شهری ذوب شده و کار مجددا آغاز شود.
فیاضی بیان کرد: در طول مدت ساخت نیز به صورت مداوم و مستمر جلسات و بازدید ها از ساخت خط دوم قطار شهری، توسط اعضای شورا انجام شده و در صورت مشاهده تاخیر با برگزاری جلسات ویژه اشکالات بررسی و رفع گردد.
وی خاطرنشان کرد: در این میان بر کیفیت ساخت و قطعات تاکید ویژه ای داشتیم و پیگیری های لازم برای خرید ریل و واگن نیز انجام شده است.
حمل رئیس کمیسیون و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نظارت شورا به صورت مستمر و از مسیرهای مدیریت پروژه، شهردار و مشاور مرحله به مرحله انجام می شد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به تامین منابع لازم برای اجرای این خط اشاره کرد و گفت: تقریبا همه منابع مالی لازم برای این پروژه از طریق انتشار اوراق مشارکت تامین شده و لازم است از دولت برای همراهی در این مسیر تشکر نماییم.
وی خاطرنشان کرد:50 درصد بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت منتشر شده برای خطوط قطار شهری مشهد، توسط دولت انجام می شود و به همین دلیل انتشار اوراق مشارکت روش بسیار مناسبی برای تامین منابع مالی است.
فیاضی با اشاره به همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در ساخت خط دوم قطار شهری مشهد بیان کرد: این قرار گاه پتانسیل های خوبی در حوزه فنی و تجهیزات دارد که امیدورایم زمینه همکاری بیشتر در دیگر پروژه های شهری نیز با این قرارگاه فراهم گردد.
سایت شورای شهر مشهد
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *