صفحه اصلی / اجتماعی / محسنی ثانی: به دنبال انتقال آب شیرین تاجیکستان به مشهد هستیم
طراحی سایت در مشهد

محسنی ثانی: به دنبال انتقال آب شیرین تاجیکستان به مشهد هستیم

محمد رضا ثانی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله بحران آبی در خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد نیاز به یک برنامه ریزی خوب و صحیح دارد تا از وضعیت موجود خارج شود به طوریکه شهر مشهد مقدس  حداقل تامین کننده آب مورد نیاز زائران و مجاوران در آینده باشد.

وی افزود: برای آب مشهد و البته استان خراسان و حتی شرق کشور به دنبال تامین منابع آب پایدار هستیم زیرا منابع موجود پاسخگو نیستند و برای آینده نگرانی وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی افزود: منابع آبی کشور تاجیکستان یکی از منابع آب پایدار است که در مجلس پیگیری آن بوده ایم تا بتوانیم آب شیرین، گوارا و سرد یخچال های تاجیکستان را به مشهد و شرق کشور منتقل کنیم.

وی ضمن بیان اینکه تاجیکستان از معدود کشورهای تولید کننده آب در دنیا است، ادامه داد: این کشور سابقه طولانی در انتقال آب به سایر کشورها دارد به طور مثال در زمان شوروی سابق آب تاجیکستان به ترکمنستان رفت که همین اقدام مایه برکات زیادی شد.

ثانی تصریح کرد: در این زمینه جلساتی را با رئیس جمهور تاجیکستان و وزاری آنها داشتیم و توافقاتی صورت گرفته که آب تاجیکستان به سرخس منتقل و سپس آب مشهد را تامین نماید.

این نماینده مجلس اذعان داشت: این طرح توجیهات فنی و اقتصادی دارد و البته برای اجرایی شدن آن منابع دولتی را مدنظر نداشتیم و راهکارهای دیگری سراغ داریم که در آینده آنها را شرح می دهیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *