صفحه اصلی / سینما / کارگردان خواب تلخ در مشهد: مشهدی ها در استقبال از این فیلم سنگ تمام گذاشتند
طراحی سایت در مشهد

کارگردان خواب تلخ در مشهد: مشهدی ها در استقبال از این فیلم سنگ تمام گذاشتند

سرویس سینما: امروز عصر فیلم ” خواب تلخ” به کارگردانی محسن امیریوسفی پس از اکران در پردیس سینمایی هویزه با حضور کارگردان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه کارگردان این اثر بیان کرد: مشهدی ها در استقبال از این فیلم اصطلاحا سنگ تمام گشذاشته اند و ترکوندند و من از همه آنها تشکر می کنم.

وی افزود: کسب جوایز بین المللی برای یک فیلمساز یک چیز است و تماشای آن به همراه هموطنان چیز دیگر که بسیار بابت اکران آن برای مردم خوشحال هستم.

محسن امیریوسفی اذعان داشت: این فیلم 12 سال اجازه نمایش نگرفت و حال خود من پس از این همه سال به تماشای آن نشستم وفقط یک تماشاگر شده ام، شما باید تصور کنید 12 سال پیش من این فیلم را ساخته ام و برای پاسخ به سوالات شما باید خیلی فکر بکنم تا یک سری چیزها یادم بیاید.

وی بیان کرد: این فیلم ابتدا یک اثر کوتاه بود و با توجه به آنکه جواب مثبت گرفت به فکر ساخت فبلم بلند آن افتادم و این فیلم اولین ساخته بلند من است.

کارگردان این اثر ادامه داد: همیشه اولین فیلم بلند برای کارگردان ها مهم بوده است و من با توجه به تجربه موفق فیلم کوتاه این اثر، فیلم بلند را ساختم و دوست داشتم برای اولین تجربه کاری بسازم که مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در دوره ساخت این فیلم استفاده از نابازیگران رایج بود و اتفاقا آثار خوبی با همین نابازیگران تولید شد و از طرفی مدل ” خواب تلخ” اینگونه نبود که یک سوپرستار و بازیگر شناخته شده آن را بازی نماید.

امیریوسفی بیان کرد: نقطه تاریک برای چنین فیلم هایی آنجاست که تماشاگر پس از تماشای اثر به نقطه ای برسد که بگوید کاش به جای فلانی کس دیگری بازی می کرد اما خوشبختانه برای این فیلم چنین اتفاقی نیفتاد.

وی ضمن بیان اینکه شخصیت اصلی این فیلم یک مرده شور واقعی بود، گفت: این فیلم در خصوص مرگ است و طبیعتا جهان شمول می باشد و به همین دلیل در نقاط مختلف دنیا و در جشنواره ها دیده شد.

کارگردان این اثر ادامه داد: در ابتدای فیلم مجبور بودیم یک سری صحنه های شاید ناخوشاید از عملکرد یک مرده شور را نشان دهیم نا مخاطب به این نتیجه برسد که با یک مرده شور واقعی طرف است.

امیریوسفی گفت: این فیلم در خصوص مقابله با مرگ و عدم پذیرش آن است و در جایی که شخصیت اصلی فیلم مرگ را می پذیرد از نظر من فیلم تمام است ضمن اینکه خیلی هم به پایان های باز اعتقاد ندارم.

وی اذعان داشت: مهم این است که این فیلم زنده ماند و ثبت شد و اینکه به همگان ثابت شد که یک فیلم را نمی توان کشت.

امیریوسفی در پاسخ به سوال یکی از حضار در سالن در خصوص اینکه ممکن است علت توقیف فیلم شما در این مدت مقابله شخصیت فیلم شما با عزراعیل بوده باشد، با خنده گفت ،ما به عزراعیل ارادت داریم و بحت را عوض کرد.

وی افزود: روزی باید دادگاه جنایات فرهنگی در کشور تشکیل شود تا هر کسی که به فرهنگ لطمه زده است در آن پاسخگو باشد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *