صفحه اصلی / فرهنگی / سرابی: دستگاه های عضو کمیته فرهنگی هنری ستاد دهه فجر کار خود را در خانه یکی از شهدا آغاز کنند
طراحی سایت در مشهد

سرابی: دستگاه های عضو کمیته فرهنگی هنری ستاد دهه فجر کار خود را در خانه یکی از شهدا آغاز کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در برنامه های فرهنگی و هنری دهه فجر باید از موازی کاری پرهیز و به سمت فعالیتهای فاخر برویم.

سید سعید سرابی در جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر بستر مناسبی برای تقویت روحیه خود باوری ملت ایران و فرصت مناسبی برای تبیین و انعکاس پیشرفت‌ها به دست آمده در طول سالهای  انقلاب اسلامی است.
وی با تاکید بر آن که از موازی کاری در فعالیتهای فرهنگی و هنری بپرهیزید افزود: همکاری و مشارکت دست جمعی در فعالیت های فرهنگی و هنری را باید به عنوان راهبرد جدی در نظر گرفت و در راستای آن گام برداشت.
دبیر کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان خراسان رضوی تصریح کرد: انتظار می رود تمامی دستگاه های عضو کمیته، آغاز فعالیت های خود را با حضور در خانه یکی از شهدای انقلاب آغاز کنند و این رسم را در این شهر پایه گذاری نمایند.
سرابی ادامه داد: با توجه به برگزاری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری سعی کنید شور و نشاط اجتماعی را برای مردم فراهم کنید اما مراقبت نمایید تا در فعالیت های فرهنگی و هنری دچار آسیب نشویم.
در ادامه ناصر نبی زاده معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش از فعالیت های این اداره کل اظهار داشت: این اداره کل فعالیت های خود را با تجدید پیمان با آرمان های شهدا و حضور در جمع خانواده”شهید منفرد ” آغاز کرد .
وی  ادامه داد: برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر و دومین جشنواره تئاتر فجر در مشهد، جشنواره شعر فجر و همایش های ادبی، مسابقات فرهنگی و هنری، جشنواره علوم و هنرهای قرآنی، برگزاری محفل انس با قرآن از برنامه های این اداره است.
نبی زاده گفت: تجهیز و افتتاح کانون های فرهنگی و هنری مساجد، اهداء کتاب با موضوع انقلاب، ایثار و شهادت، برگزاری جشن پیروزی انقلاب ، برگزاری جشنواره استانی تئاتر میثاق و همچنین جشنواره فیلم و عکس از دیگر برنامه هاست .
برگزاری شب شعر، شب خاطره انقلاب، گل بانک انقلاب، جشن ویژه انقلاب ویژه کارکنان، سرود و نمایش، برگزاری مسابقات قصه گویی و قرآن و عترت از مهمترین برنامه های مطرح شده در جلسه بود .
در این جلسه مصوب شد، جدول برنامه های کمیته فرهنگی و هنری استان در اختیار صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی قرار گیرد تا این رسانه نسبت به پوشش رسانه ای اقدام نماید.
 در ادامه این نشست، دستگاه های عضو کمیته به شرح برنامه های فرهنگی و هنری خود پرداختند.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *