صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / یادداشتی از سمیه سریری: شاخه های هنر را دوباره به بدنه شهر وصل کنیم
طراحی سایت در مشهد

یادداشتی از سمیه سریری: شاخه های هنر را دوباره به بدنه شهر وصل کنیم

سمیه سریری کارشناس ارشد معماری و  نقاش جوان و شناخته شده شهر مشهد که در فضای هنری شهری دارای سابقه می باشد پس از انتشار فراخوان استقبال از بهار 95 در خصوص این رویداد یادداشتی نوشته که آن را برای انتشار در اختیار مشهد تریبون قرار داده است.

سر نخ هر اتفاق و رویداد و اثر هنری را که دنبال کنیم به ریشه هایی از فرهنگ و تاریخ و سبک زندگی و یا دغدغه های زندگی آدم های شهر میرسیم. هنر بمثابه قلب در کالبد یک شهر و در مویرگ های سیمانی و بتنی آن جریانی از هیجان و حرکت را ایجاد میکند .در تحولات هنر در بستر زمان حرکتی به سمت آشتی مردم و هنر تعاملی دوسویه را می بینیم ، بیرون آوردن آثاراز گالری ها و نمایش اینستالیشن ها ، هنر مردمی(public art) همه ی این ها دست آوردهاییست که هنر معاصر برایمان به ارمغان آورده است.
در واقع می خواهد بگوید هنر لابلای زندگی روزمره ماست میان همین ترکیباتی که هر روز لمسشان میکنیم و میبینیم.
اینکه می شود به بطری های یک بار مصرف گونه ای تازه با چینشی متفاوت هم نگاه کرد . هنری که می خواهد دستهای مردم را لمس کند و در کنار آنها بایستد فارغ از کیستی و چیستی و چگونگی مخاطب خود،  در رسانه ای به وسعت یک شهر به نمایش در بیاید.
ناگفته نماند فراغت از داشتن مخاطب متخصص صرف و بیرون رفتن از فضای گالری ها لزوم آگاهی و دانش را در بیان و ارائه آثار از بین نمیبرد . همچنان فرم و محتوای همسو نیازمند آگاهی های زیبایی شناسانه و شناخت ترکیبات و مصالح و شیوه های ساخت میباشد.
استقبال از بهار بهانه و فرصتی است برای آنکه بتوانیم شاخه های جدا مانده ی هنر را به بدنه ی شهر دوباره وصل کنیم و هنرمندان و ایده پردازان را از گوشه های آرامشان بیرون بیاوریم و دستشان را در دست شهر بگذاریم تا به اندازه ی یک فصل کمک کنند که بهتر نفس بکشیم و بیشتر لذت ببریم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *