صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال / خداداد عزیزی: کلاه رضا احدی را برداشتند
طراحی سایت در مشهد

خداداد عزیزی: کلاه رضا احدی را برداشتند

امروز خبر درگذشت رضا احدی همه را شوکه کرد. احدی پس از دوران بازیگری در تیم ابومسلم و پیام مشهد به عناون سرمربی فعالیت کرده بود.

حضور احدی در پیام ماجرای عجیبی داشت به طوریکه در سال 90 تنها 1 ماه تیم را تمرین داد و بعد از آن حکم سقوط تیم به دسته دوم اجرا گردید.

پس از فوت احدی، خداداد عزیزی در گفت و گویی با خبرگزاری آنا گفت: دلیل اینکه رضا احدی مریض شد و روی تخت افتاد این بود که کلاهش را برداشتند و کسی نیامد به این ملی‌پوش سابق فوتبال کشورمان و باشگاه استقلال کمک کند تا به زندگی بازگردد.

وی افزود: «این یک اتفاق طبیعی است که تا وقتی بازیکن هستی و در معرض دید، به خاطر استفاده تبلیغاتی مورد توجه اکثریت رسانه‌ها قرار می‌گیری و مردم هم تحویلت می‌گیرند. ولی وقتی که کفش‌ها را آویزان می‌کنی به مرور زمان از یادها می‌روی. حالا که رضا احدی به رحمت خدا رفته خیلی‌ها هستند که می‌روند تا زیر تابوت او را بگیرند. البته در همه جای دنیا در مراسم تدفین افراد نام‌آور جمعیت زیادی جمع می‌شود ولی خارج از ایران با داخل آن دو تا فرق دارد؛ اول اینکه وقتی شخص فوت می‌کند کسانی که با او ارتباط نداشته‌اند در زمان مرگش هم سراغ او نمی‌روند اما در ایران عشق شهرت‌ها پیدایشان می‌شود و حتی در قبر شخص هم می‌روند تا مشهورتر شوند. مورد بعدی اینکه در همه‌جای دنیا مثل «پهلوان زنده را عشق است» وجود دارد اما بعد از پایان دوران فوتبال یک بازیکن وی مورد تقدیر و تشکر قرار می‌گیرد و از او حمایت مالی و اخلاقی می‌شود اما در ایران فقط حرف از اخلاق و رفتار و مرام زده می‌شود و خبری هم از حمایت مالی وجود ندارد. »

81924376-70452208

وی ادامه داد: «همه تیم‌های فوتبال ما نام فرهنگی ورزشی پشت‌شان است، ولی در عمل اخلاق‌مان صفر است، دم از پهلوانی می‌زنیم اما چیزی به نام پهلوانی وجود ندارد. اینجا برای رقابت همه‌ کار می‌کنند اما آنجا رقابت عادلانه است. شعاری به اسم اخلاق در ورزش ندارند ولی اجازه می‌دهند دو تیم در یک سطح متعارف با هم بازی کنند.»

در وقت لازم حمایت نشد

وی با اشاره به مشکلی که مرحوم احدی را دچار بیماری کرد، بیان کرد: «مرحوم رضا احدی وضع مالی نسبتا خوبی داشت. دلیل اینکه مریض شد و روی تخت افتاد این بود که کلاهش را برداشتند و کسی نیامد به این ملی‌پوش سابق فوتبال کشورمان و باشگاه استقلال کمک کند تا به زندگی بازگردد. البته او هم از کسی درخواست کمک نکرد، می دانید چرا؟ برای اینکه او بازیکن آبرومندی بود. متاسفانه اخلاق در فرهنگ ما روی زمین افتاد و دائم لگدش می‌زنیم. حالا که احدی فوت کرده باشگاه استقلال همه‌جوره از او حمایت می‌کند، اما آن زمان که نیازمند حمایت بود نیامد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *