صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی: مردم همچنان به رسانه ملی اعتماد بیشتری نسبت به فضای مجازی دارند
طراحی سایت در مشهد

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی: مردم همچنان به رسانه ملی اعتماد بیشتری نسبت به فضای مجازی دارند

سرویس رسانه: در جلسه مشترک مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی با مدیران گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد، ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری گروه مشاوران جوان با صداوسیمای استان خراسان رضوی بررسی شد.

 محسن نصرپور، مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در نشست صمیمی با مدیران گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد، با اشاره به پویانمایی‌های تولیدی گروه مشاوران جوان تأکید کرد: تولید پویانمایی‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی و لهجه‌های خراسانی در مباحث آموزشی و حفظ فرهنگ جامعه بسیار مؤثر است.

وی به لزوم بهره‌گیری از فرهنگ بومی در تولیدات رسانه‌ای استان اشاره کرد و گفت: پویانمایی تولیدی گروه مشاوران جوان به این مساله توجه داشته و در کنار ارایه پیام‌های شهروندی، به طنز و فرهنگ بومی توجه ویژه‌ای نیز داشته است.

نصرپور ارتقای سطح آگاهی‌های مردم به خصوص جوانان را امری ضروری دانست و افزود: متاسفانه سطح آگاهی اجتماعی و فرهنگی نسل جوان امروز نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته و آنچه جوانان دیروز می‌دانستند و به آن عمل می‌کردند با رفتار جوانان امروز بسیار متفاوت شده است.

وی به لزوم بصیرت‌افزایی در میان قشرهای مختلف جوان اشاره و تصریح کرد: از ظرفیت جوانان برای خدمت به نظام و رهبری باید استفاده کرد و این امر اگر همراه با تربیت این نسل از انقلاب صورت گیرد، نقش مؤثری در آینده سیاسی و اجتماعی جامعه خواهد داشت.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان و شهر مشهد ظرفیت‌های زیادی برای تولید محصولات رسانه‌ای مختلف از جمله پویانمایی دارد، ادامه داد: گروه‌های پویانمایی‌‌ساز خراسانی تولیداتی درباره زندگینامه برخی شهدای شاخص مشهدی ساخته‌اند.

نصرپور با اشاره به رقابت جدی شبکه مجازی با رسانه استانی و ملی، اظهار کرد: طبق نظرسنجی صورت گرفته صدا و سیمای خراسان رضوی در هفته گذشته، از مجموع 600 شهروند مشهدی در 14 نقطه شهری نتیجه ای به دست آمده نشان میدهد مردم همچنان به رسانه ملی اعتماد بیشتری نسبت به فضای مجازی دارند.

وی در ادامه بیان کرد: همین امر باعث ایجاد توقعاتی در حوزه فعالیت رسانه‌ای می‌شود و مردم انتظار پخش برنامه‌های با کیفیت‌تر و بهتری از این رسانه می‌گردند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی اضافه کرد: نظرسنجی هم درباره دریافت اخبار انتخابات از مردم انجام شده که در این نظرسنجی مردم اعلام کرده‌اند 13درصد به شبکه‌های موبایلی مانند تلگرام، 11 درصد فیس‌بوک و 64درصد به رسانه ملی جهت دنبال کردن اخبار انتخابات اعتماد دارند.

نصرپور به بازخورد برنامه‌های پخش شده از رادیو و تلویزیون اشاره کرد و گفت: با توجه به پیامک‌ها و نظراتی که مردم از راه‌های مختلف به رسانه ملی اعلام می‌کنند، تاثیر این رسانه در میان اقشار مختلف مردم نمایان است.

خبر دریافتی از گروه مشاوران جوان

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *