صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / انتقاد جوادی از عدم شفاف سازی در برنامه میان مدت عملیاتی شهرداری مشهد
طراحی سایت در مشهد

انتقاد جوادی از عدم شفاف سازی در برنامه میان مدت عملیاتی شهرداری مشهد

گروه مدیریت شهری: امروز نود و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم در تالار شهر مشهد برگزار شد.

در یکی از دستورهای این جلسه برنامه میان مدت عملیاتی شهرداری مشهد مطرح گردید که شربتدار معاون برنامه ریزی شهرداری و آذری معاون مالی اداری جهت دفاع از این برنامه در صحن حاضر شدند.

در ابتدا دیمه کار در تذکری بیان کرد: ما گاها برای برخی از لوایح ساعت ها وقت می گذاریم اما برای این برنامه مهم که ریل گذاری  5 ساله شهری است هیچ وقتی برای جلسه هماهنگی گذاشته نشده است.

همچنین اخلاقی پیشنهاد داد که این لایحه کلا برگردد و بررسی شود یا اینکه برای بخش فرهنگی که نیاز به بررسی بیشتر است در آینده مورد بررسی قرار گیرد.

نخعی راد در این زمینه اذعان داشت: پیشنهاد می دهیم که کلیات را تصویب کنیم و بخش بخش جلو برویم و هرجا نیاز به بررسی بیشتر بود برگردد.

جوادی تصریح کرد:  در این برنامه توجه لازم به عناصر به هم پیوسته شفاف سازی مالی، درآمد پایدار و مشارکت شهروندان نشده است و تنها به یک حسابرسی بسنده شده است در حالی که شفاف سازی مالی بسیار برای ایجاد درآمد های پایدار مهم است برنامه باید برگدد یا فصل فصل بررسی شود.

پس از آن کلیات این لایحه با 16 رای از اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.

پس از آن دیمه کار خطاب به انتظاری هروی رئیس شورای شهر بیان کرد : جناب رئیس اگر با ذهنیت به تذکر ابتدایی من برخورد نمی کردید این جلسه به اینجا نمی رسید، ما در حال تعریف یک برنامه سه ساله هستیم  یک برنامه ای که برای سه سال داریم تعریف می کنیم و مشکلات ظریفی که دارد ما را در اجرا با مشکل ایجاد می کند. تصویب برنامه پیشنهادی به منظور نهایی بودن نیست واقعا اگر نخبگان برنامه ریزی شهری نگاه کنند، آیا جایگاه شورا این است که اینگونه برنامه تصویب کنیم؟  کجای کشور اینگونه برنامه ریزی می کنند؟ ما کلیات چی را تصویب می کنیم ؟ من به عنوان عضو شورا نمی دانم چی را تصویب می کنیم. آیا بودجه و برنامه ششم دولت غلتان است؟ می گویند با توجه به بودجه 95 شهرداری است که من آن را ندیدم. مگر من عضو شورا نیستم .چرا از این بودجه خبر ندارم ولی برخی خبر دارند.

سرویها در این جلسه بیان کرد: اینکه همه برنامه  را یکجا تصویب نمی کنیم یک نقطه رشد است، دوستان 6 ماه وقت داشتند که در جلسات تخصصی شرکت کنند و در کمیسیون تلفیق چیز محرمانه ای نیست و دوستان می توانستد ورود پیدا نمایند.

سهیلی دراین جلسه اذعان داشت: دوستانی که بر روی واژه غلطان بحث کردند بدانند که در کتاب دیوید به برنامه ریزی غلطان اشاره شده و ما از آن ایده گرفتیم البته که در برنامه ششم واژه غلطان نیامده اما مفهوم آن وجود دارد و اینکه سوال کردند چرا همه اعضای شورا از بودجه 95 خبر ندارند باید بگویم که فقط من و رئیس شورا در شورای عالی برنامه ریزی شهرداری حضور داریم.

شربتدار معاون توسعه و برنامه ریزی شهردار در این جلسه گفت : در بودجه سال 94 ما 30 درصد کاهش بودجه عملیاتی داشتیم و این اثرش بر برنامه 95 هم خواهد بود برای بودجه 95 ما 15 درصد نسبت به 94 کاهش خواهیم داشت.

گفتنی است در ادامه این جلسه 3 بند مشترک این برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *