صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / اسدخانی:انگار قرار نیست فراخوان استقبال از بهار 95 مشهد منتشر شود/مشغول همکاری باشهرداری های شهرهای دیگر هستم
طراحی سایت در مشهد

اسدخانی:انگار قرار نیست فراخوان استقبال از بهار 95 مشهد منتشر شود/مشغول همکاری باشهرداری های شهرهای دیگر هستم

گروه مدیریت شهری: محراب اسدخانی از هنرمندان شناخته شهر مشهد و خالق چند اثر مطرح پروژه های استقبال از بهار از جمله یادمان ” قطار زیارت”  در گفت و گو با مشهد تریبون در خصوص وضعیت استقبال از بهار 95 شهر مشهد بیان کرد: ساده ترین نتیجه ای که از تاخیر در انتشار فراخوان استقبال از بهار 95 می توان گرفت این است که انگار قرار نیست اصلا چنین فراخوانی منتشر شود یا حتی اصلا شاهد اجرای طرح استقبال از بهار  در ایام نوروز ۱۳۹۵ باشیم.

وی ادامه داد: تاکنون جهت مشارکت در این پروژه  با بنده  تماسی گرفته نشده و صحبتی نشده است و از همکارانی که می شناسم هم تا این لحظه نشنیدم که با ایشان تماسی از سمت دستگاه های شهرداری گرفته شده باشد.

این استاد دانشگاه افزود: انحصار یک پدیده فسادزا است و در هر عرصه ای موجب افت کیفیت می شود، خواه عرصه صنعت باشد خواه اقتصاد و خواه عرصه فرهنگ و هنر، فرض کنید که مشابه چنین رفتاری در اجرای پروژه های عمرانی شهر اتفاق بیافتد و ساز و کار قانونی و مشخصی برای شناسایی و عقد قرارداد با پیمانکاران ذیصلاح رعایت نشود و عدم تعامل و همکاری با عموم هنرمندان و اتخاذ تصمیم های سلیقه ای و بدون ضابطه در عرصه فرهنگ و هنر هم یک چنین رفتاری است.

اسدخانی بیان کرد:مابه افتخار بنده است که دو لوح تقدیر به امضای شهردار مشهد در منزل دارم که یکی را با عنوان پیمانکار برتر در بهار 93 و دیگری را برای المان استقبال از بهار گرفته ام اما هم اکنون به جای خدمتگذاری به همشهریانم مشغول همکاری با شهرداری شهرهای دیگر هستم.

گفتنی است مدیریت امور هنری شهرداری مشهد هرساله تا پیش از دی ماه فراخوان عمومی استقبال از بهار را منتشر می کرد اما امسال تاکنون نه تنها این فراخوان منتشر نشده است، بلکه در تماس برخی از هنرمندان برجسته شهر با مشهد تریبون زمزمه های کارهای سفارشی و عدم به کارگیری عموم هنرمندان به گوش رسیده است.

در این زمینه سید جلال فیاضی عضو شورای شهر مشهد به مشهد تریبون گفت: با یک شیب ملایم میخواهد استقبال از بهار را تعطیل نمایند. (اینجا)

زم به ذکر است چند روز پیش یکی از معاونین شهردار سابق مشهد در مطلبی با تیتر” هنر سفارشی، فراخوان فرمایشی” در سایت هنر مشهد و شبکه های اجتماعی از وضع موجود انتقاد کرده بود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *