صفحه اصلی / ورزشی / کشتی / مربی تیم ملی کشتی آزاد در گفت و گو با مشهد تریبون: کشتی خراسان به گذشته دلخوش کرده است
طراحی سایت در مشهد

مربی تیم ملی کشتی آزاد در گفت و گو با مشهد تریبون: کشتی خراسان به گذشته دلخوش کرده است

سرویس ورزشی مشهد تریبون چندی قبل، گزارشی مختصر از عملکرد کشتی خراسان در مسابقات نوجوانان کشور منتشر کرد که با بازخوردهای متفاوتی از سوی مخاطبان مواجه شد. هم اکنون که ورزش اول کشور در خراسان جایگاه واقعی خود را از دست داده است بر آن شدیم پرونده مفصلی را تهیه کرده و حرف دل اهالی کشتی خراسان و نقطه نظرات آنها را جهت کمک به رفع مشکلات موجود به اطلاع برسانیم.
گفت و گو با پیشکسوتان و صاحب نظران این رشته محبوب قطعا به دور از هر حاشیه ای فقط و فقط جهت آسیب شناسی افول کشتی خراسان در سالهای اخیر بوده که منتشر خواهد شد. امیدواریم گامی باشد برای حفظ ارزشهای معنوی کشتی و وفاق و یکدلی اهالی آن برای بازگشت به دوران طلایی خود.
در مسیر پیگیری این پرونده به سراغ امیر توکلیان مربی تیم ملی کشتی آزاد کشور رفتیم.
توکلیان در گفتگو با مشهد تریبون گفت: چندسالی است که کشتی خراسان نون گذشته را می خورد و به افتخارات سالهای قبل دل خوش کرده است.
نایب قهرمان سابق کشتی جهان افزود: در این چندسال علیرغم تلاش هایی که صورت گرفته پشتوانه سازی اصولی انجام نشده است و کمیته استعدادیابی آن طور که باید فعال نبوده و معدود استعدادهایی که با مشقت خود را بالا کشیده اند درست مدیریت نشده اند.
وی افزود: کشتی ورزشی سنگین و سختی است و به نظرم قشری خاصی توان تحمل آن را دارند اما اکثر استعدادهای ما در مناطق کم برخوردار و محروم شهر از چنین پتانسیلی برخوردارند اما آیا ما در این مناطق سالن مناسب و مربیان آموزش دیده مورد تایید داریم؟

139211241527469182123393
دارنده مدال طلای کشتی آسیا تصریح کرد: بخش خصوصی گه گاهی وارد گود می شود و هزینه هایی هم می کند، بعضا نتایجی کسب می شود اما مهمترین اصل که حمایت و مدیریت استعدادهای ناب کشتی است فراموش شده است.
توکلیان بیان کرد: توجه به نیروهای بومی و کشتی گیران استانی بسیار کمرنگ است و معدود کشتی گیران این خطه به دلیل ضعف امکانات به سایر استانها مهاجرت می کنند.
نایب قهرمان مسابقات جهانی 2001 در پایان ورود بخش خصوصی را با حمایت مسئولان شهر قابل دسترسی دانست و اضافه کرد: ایجاد اتحادیه باشگاهها در استان خراسان رضوی، فعال کردن و ایجاد مدارس کشتی با تدریس اهل فن و گوش شکسته های این رشته و فراهم آوردن امکانات اولیه مخصوصا فضای مناسب تمرین و تشک های استاندارد از مهمترین نیازهای حال حاضر کشتی خراسان می باشد.

یونس مسعودی

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *