صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شهرداری ملک بدون سند را می خواهد معاوضه نماید/ فیاضی: شهرداری مشهد با معاوضه املاک شهر چوب حراج به پروانه ها و زمین های مشهد می زند
طراحی سایت در مشهد

شهرداری ملک بدون سند را می خواهد معاوضه نماید/ فیاضی: شهرداری مشهد با معاوضه املاک شهر چوب حراج به پروانه ها و زمین های مشهد می زند

امروز نود و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم در تالار شهر برگزار گردید.

یکی از دستورهای کار این جلسه مربوط به لایحه ای در خصوص تفاهم نامه معاوضه دارایی های شهرداری با مجتمع مسکونی تجاری واقع در خیابان حرعاملی بود.

در مخالفت با این لایحه شهرداری مشهد سید جلال فیاضی عضو شورای شهر مشهد گفت: حراج کردن املاک و دارایی های شهرداری در معاوضه با بقیه املاک کار اشتباهی است.

وی افزود: باید یک بانک اطلاعات جامع از املاک شهرداری وجود داشته باشد تا بتوانیم آنها را بررسی نماییم.

فیاضی اذعان داشت: ما هنوز از املاک موجود شهرداری بانک اطلاعاتی نداریم و شروع کردند با معاوضه املاک داخل شهر و تهاتر با همه شهرها و چوب حراج به همه املاک، پروانه ها و زمین های مشهد می زنند.

وی خاطر نشان کرد: کلیات این معاوضه ها یک سیاست است و یک کار اجرایی نیست لذا باید در شورا روی آن بحث شود و تا زمانی که ابعاد این واگذاری ها  تبیین نشود و مشخص نشود  که چه بلایی سر املاک سرمایه ای مشهد به وجود آمده است با اینگونه لوایح مخالفم.

جوادی در این جلسه بیان کرد: من نسبت به این ملک پیشنهادی اشراف دارم، در بخش مسکونی آن 89 واحد مسکونی وجود دارد که در یک کوچه 4 متری است، متاسفانه سازنده این ملک یکی از بدنام ترین سازنده ها است همچنین باید گفت که زمین برای ما هزینه نگهداری ندارد اما ساختمان استهلاکد و هزینه نگهداری دارد.

جوادی خاطر نشان کرد: در مقابل این ملک داریم دو تا از بهترین زمین های مشهد را می دهیم که یکی از آنها زمینی در بلوار وکیل آباد در نبش دانشجو است.

همچنین دیمه کار بیان کرد: چگونه یک شخص توانایی دارد که زمین مشهد را به سود تبدیل کند اما مدیران خودمان نمی توانند؟

سهیلی عضو دیگری از شورای شهر با دفاع از این لایحه گفت: در فضای رکود اگر این روش ها نباشد درآمدهای نقدی ما کاهش پیدا می کند.

عامری اذعان داشت: اگر همه شرایط رکود را قبول داریم و اینکه شهرداری بدهی های زیادی دارد و باید آنها را پرداخت کنیم باید کمک نماییم، بدهی شهرداری به بانک ها زیاد است و هر ساعت دارد کنتور می اندازد و خود ما اعضای شورا به شهرداری اختیار دادیم بخشی از بودجه خود را از فروش اقلام سرمایه ای  تهیه کند.

جلیلی مدیر بازاریابی و فروش شهرداری مشهد در این جلسه گفت: اعضای شورای شهر می گویند پروژه دانشجو اینگونه است، یک نفر بگوید سند این پروژه کجاست؟ ما سند این ملک را نداریم و اقدامات مقدمات تهیه سند را با ستاد فرامین امام انجام دادیم اما هنوز سند نداریم.

پس از این سخنان جلیلی، دیمه کار عضو شورای شهر مشهد اعلام کرد که چرا ملکی که زمین ندارد را در لایجه می گذارید تا معاوضه نمایید؟ این دین به گردن ماست. سوالی دیگر این است که چرا تاکنون تخلفات این پروژه به کمیسیون ماده 100 ارسال نشده است در صورتی که برای املاک و پروژه های کوچک گزارش می شود لذا این ها شبهه ایجاد می نماید.

همچنین ستاری بیان کرد: این ملک که قرار است به جای زمین ها به ما بدهند پایان کار ندارد و آیا ما باید برویم پایان کار آن را بگیریم؟

پس از این مجادلات سروی ها نائب رئیس شورای شهر که در نبود انتظاری هروی ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: این لایحه را به جلسه هماهنگی بعدی می بریم تا روی آن بیشتر بحث شود اما ستاری اعلام کرد همین الان کلیات را رای گیری کنید و الان اگر رای گیری کنید رای نمی آورد که در این لحظه به شکل غافلگیر کننده ای سروی ها اعلام کرد صلوات خاصه پخش شود و جلسه به پایان رسید.

گفتنی است بعد از این جلسه دیمه کار عضو شورای شهر با مزجی معاون اقتصادی دقایقی به گفت و گو و بحث پرداختند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *