صفحه اصلی / فرهنگی / سبزیان خبر داد: انتشار سالنامه فرهنگی عصر روح الله 1395
طراحی سایت در مشهد

سبزیان خبر داد: انتشار سالنامه فرهنگی عصر روح الله 1395

سرویس فرهنگی: نخستین سالنامه فرهنگی عصر روح الله به مناسبت سال 1395هجری شمسی توسط انتشارات بیان اندیشه تدوین و منتشر شد.
جواد سبزیان مدیر پروژه تدوین سالنامه فرهنگی عصر روح الله در گفت و گو با مشهد تریبون گفت: بی‌گمان، امام خمینی(ره) یکی از ستارگان درخشان منظومۀ تاریخ بشراست که زندگی، سیره و اندیشه او شگفتی‌های شورانگیزی  دارد؛ و به تعبیرمقام معظّم رهبری(مُدَظِلُّهُ العالی) :«شخصیّت عظیم رهبر کبیر و امام عزیز ما، حقّا و انصافا پس از پیامبران خدا و اولیای معصومین با هیچ شخصیّت دیگری قابل مقایسه نبود».، لذا بر آن شدیم تا در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام و راه آن یگانه دوران  برای سالنامه‌ای را با محتوایی غنی تهیه نماییم.
سبزیان با اشاره به ماندگاری ابزار هنر تصریح کرد: از آنجایی که سالنامه، یکی از موثرترین ابزار تبلیغاتی و مورد توجه کلیه اقشار در هر رده سنی و سطح تحصیلی در طول یک سال است و نیز با توجه به ضرورت شناخت کافی عموم جامعه و خصوصا نسل جوان  با شخصیت، سیره و اندیشه بلند معمار و معیار کبیر انقلاب اسلامی، یقیناً انتشار سالنامه به ترویج این حرکت ارزنده در جامعه کمک شایانی می‌کند.
مسئول روابط عمومی انتشارات بیان اندیشه  در خصوص بخش های مختلف این سالنامه گفت:
*روزشمارزندگی سیاسی اجتماعی امام خمینی(ره)
* منتخب بیانات و توصیه های سیاسی و اخلاقی امام روح الله
*حکایاتی از سیره و سبک زندگی امام خمینی(ره)
*برگزیده غزلیاتی از امام خمینی(ره)
*مروری بر مهمترین دغدغه های امام خمینی(ره)
* *معرفی کتاب با موضوع اندیشه و سیره امام روح الله(ره)
* * احادیث روزانه از معصومین(ع)
بخش‌هایی از این سالنامه است.
مدیر پروژه نخستین سالنامه فرهنگی عصر روح الله ادامه داد: کلیه فعالان فرهنگی در کشور و علاقه‌مندان به شخصیت برجسته و بی‌نظیر امام راحل می‌توانند با مطالعه این سالنامه که حاوی چکیده‌ای از بیانات، اندیشه و سیره آن پیر سفر کرده جماران می‌باشد نسبت به زوایا و ابعاد گوناگون شخصیت حضرت امام  روح الله‌(ره) آشنا شوند.
این فعال فرهنگی همچنین در خصوص مراحل اجرایی سالنامه گفت: این اثر حاصل تلاش شش ماهه گروهی از جوانان طلبه و دانشجوی نسل سومی است که خود را همان دبستانی‌های امید امام دانسته و با هدف ادای دین به معیار و معمار کبیر انقلاب اقدام به تهیه و تولید این اثر کرده‌اند.
سبزیان اظهار امیدواری کرد که این اثر در سال 95 مورد توجه عموم مردم خصوصا نسل جوان قرار گیرد.
وی در پایان اعلام کرد این سالنامه به زودی رونمایی می‌شود.
قابل ذکر است افراد و دستگاه های علاقه‌مند جهت تهیه این سالنامه می‌توانند با شماره 09399910107 تماس گرفته و یا به کلیه فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی در ساسر کشور مراجعه نمایند

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *