صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر مشهد (دوره سیزدهم) / آیا این دو مرد مانع خاموشی چراغ جشنواره فیلم فجر مشهد می شوند؟
طراحی سایت در مشهد

آیا این دو مرد مانع خاموشی چراغ جشنواره فیلم فجر مشهد می شوند؟

سرویس سینما: به تازگی خبری ناگوار و تلخ بر روی خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفت. تیترش این بود: شاید امسال در مشهد جشنواره فیلم فجر برگزار نشود!

سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا گفت: کسری بودجه بزرگ ترین مشکل برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد است. سید سعید سرابی به ایرنا گفت: با توجه به مشکلات عمده ای که در حوزه منابع مالی وجود دارد ممکن است نتوانیم امسال میزبان برگزاری جشنواره فیلم فجر باشیم. وی ادامه داد: پارسال جشنواره فیلم فجر در حالی در مشهد برگزار شد که بسیاری از استان های کشور از برگزاری آن شانه خالی کردند ولی امسال مشکلات مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیشتر شده است. وی به تمایل اداره کل ارشاد استان برای برگزاری جشنواره تئاتر در این استان نیز اشاره و بیان کرد: از مدت ها قبل مکاتبات اجرایی و تشکیل شورای سیاستگذاری این دو جشنواره مهم در استان انجام شده است. وی به درخواست پنج میلیارد ریالی این اداره کل برای برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم فجر در شهر مشهد اشاره کرد و افزود: اگر استانداری در این زمینه اعتبار ویژه ای اختصاص دهد، قطعا شرایط را برای برگزاری جشنواره مهیا می کنیم.

این اظهار نظر مدیر کل فرهنگ استان شاید یک زمینه سازی مناسب برای افکار عمومی باشد تا آمادگی این را داشته باشند که در اینده خبر لغو قطعی برگزاری در جشنواره را بشنوند.

سال گذشته نیز مشکلات مالی زیادی وجود داشت اما به هر شکلی که بود مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان با کمک شخص استاندار توانستد جشنواره را در مشهد برگزار نمایند. اگرچه در سال گذشته نسبت به سال قبلش تعداد فیلم های اکران شده با کاهش مواجه بود اما به هر حال فیلم های خوبی همچون عصر یخبندان، رخ دیوانه، من دیگو مارادنو هستم، ایران برگر، در دنیای تو ساعت چند است و مزار شریف برای مردم هنر دوست مشهد اکران گردید.

جشنواره ای که در اختتامیه آن کلیپی پخش شد که سرابی و رشیدیان را دو مرد معرفی کرد و اعلام نمود که این دو مرد نگذاشتند این جشنواره در مشهد برگزار نشود.

217

حال باید دید این دو مرد امسال چه خواهند کرد؟ قطعا شور و شوقی که این جشنواره هر سال در شهر ایجاد می کند بی نظیر است و هیچ رویداد فرهنگی دیگری نمی تواند تا این حد برای عموم جذاب باشد. حتی تئاتر برای همه قشرها نیست و ارتباط محدودی با جامعه دارد اما سینما با قالب افراد یک جامعه مرتبط است و جادوی تصویرگری امروز دنیا است و به زبان اول فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم تبدیل شده است.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *