صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / نتیجه اختلاس مطرح شده در روزنامه شهرآرا چه شد؟/ از شنیده هایی مبنی بر آزادی متهم تا قول پیگیری اعضای شورای شهر
طراحی سایت در مشهد

نتیجه اختلاس مطرح شده در روزنامه شهرآرا چه شد؟/ از شنیده هایی مبنی بر آزادی متهم تا قول پیگیری اعضای شورای شهر

سرویس رسانه: حال شنیده شده است که فرد متهم آزاد گردیده است! همچنین دو تن از اعضای شورای شهر مشهد در این زمینه قول پیگیری داده اند.

برداشت اول: هیچ گاه در پاسخ به سوال به جلو فرار نکن!

13 مرداد ماه 1394 هفتاد و هشتمین جلسه علنی رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در تالار شهر  برگزار شدکه در آن  عبدلکریم جوادی از مدیر عامل موسسه شهرآرا در خصوص میزان مبلغ اختلاس اخیر در این روزنامه پرسید و خواهان پاسخ به این سوال شد که این مبالغ به خزانه برگشته یا نه ؟

در این زمینه هاشمی بذرگری مدیر عامل این موسسه گفت: نمی دانم اختلاس را چه کسی مطرح کرده و کجا ثابت شده است. اگر بخواهید سابقه اختلاس را در شهرآرا بررسی کنید متوجه خواهید شد که پنج سال یک فردی به عنوان پیمانکار برای آگهی های شهرآرا قرار داد می بندد. در سال پنجم که اوایل حضور بنده در روزنامه و اواخر حضور ایشان بود، ایشان در پایان ۲۷۰ میلیون فقط به ما پرداخت کرد. اما مطلبی که در پایان سال ۹۳ رخ داد این بود که یک فرد سوءسابقه داشته و حراست باید پیگیری می کرد. این فرد آگهی می گرفت و برخی از چک ها را خودش نقد می کرد. البته دست ایشان را قطع کردیم و ایشان زندان رفت و همچنان باید پاسخگو باشد.

همان طور که ملاحظه کردید مدیر عامل موسسه شهرآرا در آن جلسه به جای پرداختن کافی به اصل سوال در یک فرار به جلو شتاب زده توپ را در زمین مدیران قبلی فرستاد و موضوع قرار داد 5 ساله را مطرح کرد در حالی که مسئولیت آقای “خ” در بخش آگهی های روزنامه که به قول آقای بذرگری زندان رفته هیچ ربطی به دوره قبل نداشته است.

طرح اختلاس در صحن علنی و فرار به جلوی مدیر عامل

برداشت دوم : هیچ گاه اختلاس را در صحن علنی مطرح نکن!  

طرح موضوع اختلاس در صحن علنی توسط جوادی می توانست دیر یا زود برایش گران تمام شود، مدیر عامل موسسه نه تنها در صحن از طرح سوال شوکه شد بود، بلکه بسیار ناراحت به نظر می رسید. یک فرضیه می گوید که از همان روز پروژه تسویه حساب با جوادی شروع شد! اما مگر می توان بدون بهانه به عضو شورای شهر حمله کرد؟ در دهه اول شهریور ماه 94 مصاحبه عبدالکریم جوادی با خبرگزاری تسنیم منتشر می شود که وی در آن گفت و گو مرتضوی را ضعیف ترین شهردار تاریخ مشهد معرفی می کند که این جمله در سایت های خبری انعکاس فراوان دارد. به فاصله فقط چند روز روزنامه شهرآرا در تاریخ 10 شهریور ماه 94 مطلب ” عسگریه میزان نشود” را چاپ می کند که سر و صدای زیادی به پا می کند. نظریه پردازان این فرضیه معتقدند که این مصاحبه جوادی بهانه لازم را برای تسویه حساب بایت طرح موضوع اختلاس در صحن علنی فراهم می کند.

طرح اختلاس در صحن علنی، فرار به جلوی مدیرعامل، مصاحبه جوادی با خبرگزاری تسنیم، عسگریه میزان نشود و شلیک

برداشت سوم: هیچ گاه اصول حسابرسی را زیر پا نگذار!

موضوع ضعف در مدیریت و نداشتن نظارت کافی در برخی از مقاطع خودنمایی می کند.آقای “خ” که در دوره مدیریت جدید در مجموعه رشد می کند و مسئولیت در بخش آگهی را می پذیرد چگونه بدون نظارت کافی فعالیت کرده است؟ طبق یکی از اصول حسابرسی باید قبل از چاپ آگهی ها پول به حساب مجموعه واریز می شده است. چگونه است که مدیر عامل موسسه معتقد است که برخی از چک ها را خود فرد نقد می کرده است؟ چرا بر روی این فرد نظارت کافی نبوده است؟ اگر بپذیریم قرارداد 5 ساله قبلی ترکمچای بوده است چرا در دوره جدید چند صد میلیون پول مردم به بازی گرفته شود؟ چرا فردی که به قول آقایان سو سابقه دارد باید در این بخش به کار گرفته شود؟

طرح اختلاس در صحن علنی، فرار به جلوی مدیرعامل، مصاحبه جوادی با خبرگزاری تسنیم، عسگریه میزان نشود، شلیک و زیر پا گذاشتن اصول حسابرسی

برداشت چهارم:  هیچ گاه شفاف سازی را فراموش نکن!

حال شنیده شده است که فرد متهم آزاد گردیده است! تایید یا رد این خبر بر عهده مدیران موسسه شهرآرا باشد.! بعد از حدودا یک سال تکلیف این پول چه شده است؟ اگر این فرد آزاد شده باشد تکلیف چه خواهد شد؟ آیا این مبالغ به خزانه شهرداری برگشت داده شده است؟ حال که این موضوع به صورت علنی در مواجهه با افکار عمومی مطرح شده است چرا سرنوشت مبهم این پول ها مشخص نمی شود و توضیحاتی در این خصوص به مردم ارائه نمی گردد؟ آقای مدیر مسئول که در خصوص قرار داد 5 ساله در صحن علنی شفاف سازی کرده اند، چرا در خصوص دوره خود شفاف سازی نمی کنند؟ مگر غیر از این است که مدیر مسئول دوم روزنامه شهرآرا به آقای “خ” و نوع نگارش قراردادش از باب حقوقی ایراد گرفت؟

طرح اختلاس در صحن علنی، فرار به جلوی مدیر عامل، مصاحبه جوادی با خبرگزاری تسنیم، عسگریه میزان نشود، شلیک، زیر پا گذاشتن اصول حسابرسی و فراموش کردن شفاف سازی

برداشت پنجم: هیچ اغماضی قابل پذیرش نیست

در این خصوص دو عضو شورای شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون از پیگیری هرچه بیشتر این موضوع خبر دادند.

عبدالکریم جوادی به خبرنگار ما گفت: من شخصا از هیات رئیسه پیگیر این موضوع هستم، باید رقم اختلاس شده به خزانه شهرداری برگردد و هیچ اغماضی قابل پذیرش نیست.

وی افزود: با این شرایط که مدیریت شهری هزینه های بیشتری از مردم می گیرد این موضوع قابل گذشت نبوده و باید مبالغ به خزانه برگردد و در همین زمینه برخی از اعضا در حال ارسال نامه ای به هیات رئیسه هستند تا تکلیف مشخص گردد.

وی همچنین در خصوص رقم اختلاس شده گفت: شنیده ها حاکی از این است که مبلغ حدود 600 میلیون تومان بوده است.

همچنین برزو دبیریان عضو ناظر بر موسسه شهرآرا تصریح کرد: این ماجرا یک اختلاف حساب بوده و من اسم آن را اختلاس نمی گذارم، فرد متهم طبق قرارداد مشارکتی آگهی، حقوقی را برای خود قائل بوده که کار به دادگاه کشیده شده است.

وی افزود: اکر این فرد با وثیقه موقت آزاد شده باشد که هیچ اما اگر تبرئه شده باشد باید موضوع پیگیری گردد و حتما باید در این خصوص شفاف سازی صورت پذیرد و قطعا این موضوع را پیگیری می کنم.

طرح اختلاس در صحن علنی، فرار به جلوی مدیر عامل، مصاحبه جوادی با تسنیم، عسگریه میزان نشود، شلیک، زیر پا گذاشتن اصول حسابرسی، فراموش کردن شفاف سازی و قول پیگیری اعضای شورای شهر

طراحی سایت در مشهد

4 نظرات

  1. بسیار عالی

  2. بهتر است روزنامه شهرآرا و موسسه شهرآرا د راین خصوص شفاف سازی نماید

  3. این آقا با تایید مدیر عامل در روزنامه مشغول به کار شد

  4. نتیجه مدیریت هیئتی همین است….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *