صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / پرونده ویژه کشتی استان/نائب قهرمان سابق کشتی آسیا:برخی مربیان در خراسان رضوی به خانواده کشتی گیران نوجوان قول قهرمانی جهان می دهند!
طراحی سایت در مشهد

پرونده ویژه کشتی استان/نائب قهرمان سابق کشتی آسیا:برخی مربیان در خراسان رضوی به خانواده کشتی گیران نوجوان قول قهرمانی جهان می دهند!

سرویس ورزشی مشهد تریبون چندی قبل، گزارشی مختصر از عملکرد کشتی خراسان در مسابقات نوجوانان کشور منتشر کرد که با بازخوردهای متفاوتی از سوی مخاطبان مواجه شد. هم اکنون که ورزش اول کشور در خراسان  جایگاه واقعی خود را از دست داده است بر آن شدیم پرونده مفصلی را تهیه کرده و حرف دل اهالی کشتی خراسان و نقطه نظرات آنها را جهت کمک به رفع مشکلات موجود به اطلاع  برسانیم.

گفتگو با پیشکسوتان و صاحب نظران این رشته  محبوب قطعا به دور از هر حاشیه ای فقط و فقط جهت آسیب شناسی افول کشتی خراسان در سالهای اخیر بوده که منتشر خواهد شد. امیدواریم گامی باشد برای حفظ ارزشهای معنوی کشتی و وفاق و یکدلی اهالی آن برای بازگشت به دوران طلایی خود.

رضا رمضانزاده نایب قهرمان آسیا ودارنده  مدال نقره دانشجویان جهان و رئیس فعلی کمیته مربیان استان خراسان رضوی نیز حرفهای متفاوتی دارد که شنیدنی است.

وی به خبرنگار ما گفت: این روزها حرفهایی می شنوم که پشتم میلرزد! مربیانی هستند که به خانواده های کشتی گیران نوجوان در خراسان رضوی قول قهرمانی جهان می دهند! جالب است برخی دیگر از روی کتاب تمرین می دهند و در شرایط غیر استاندارد با فراق بال و بدون هیچ مدیریت و نظارتی فعالیت می کنند!

رمضانزاده بیان کرد: مربیانی نیز هستند که فقط بدنسازی و آمادگی جسمانی را آموزش می دهند و از آموزش تکنیک و فنون اصیل دوری می کنند چرا که درک صحیحی از فنون ندارند.

دارنده مدال نقره مسابقات دانشجویان جهان تصریح کرد: هیات کشتی سابق همکاری مناسبی را برای برخورد با این مربیان ناآگاه نداشت و امیدوارم تغییرات فعلی در بدنه کشتی استان  مثبت و روبه جلو باشد.

وی  کمیته مربیان را فاقد قدرت اجرایی دانست و نقش مشورتی این کمیته را نیز بسیار کمرنگ عنوان کرد و اذعان داشت: کشور ایران مدرس به سایر کشورهای جهان صادر می کند و خودمان از آن ها بی بهره ایم، برای رشد و احیای کشتی استان استفاده از دانش مدرسان داخلی  بسیار موثرتر است ولی متاسفانه به این امر توجه لازم نمی شود.

816204425_51422

نایب قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا در دوره شانزدهم در دهلی نو ادامه داد: یکی از آسیب های دیگر این روزهای کشتی خراسان بی توجهی به توانایی های مربیان شاغل است، مثلا کسی که تجربه  زیادی در این رشته ندارد با یک قهرمان جهان و کسی که سالهاست تجربه اندوخته است در یک سطح طبقه بندی می شود و همین باعث ایجاد مباحثی است که پیش تر عنوان کردم.

قهرمان سابق جام تختی در ادامه از پیشنهادش به مسئولان سابق هیات برای برگزاری لیگ کشتی رده های پایه خبر داد و افزود متاسفانه استقبال مناسبی برای انجام این امر مهم صورت نگرفت و مسکوت ماند.

رمضانزاده در پایان به نقش ویژه  مشاوران ورزشی متبحر در سوق دهی نوجوانان و جوانان به کشتی اشاره کرد و از خانواده ها و والدین درخواست کرد برای ادامه  ورزش فرزندشان حتما با فردی که اطلاعات و علم کافی در این زمینه دارد مشورت کنند.

یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *