صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / خراسان دیروز شهرآرا چاپ شد!
طراحی سایت در مشهد

خراسان دیروز شهرآرا چاپ شد!

سرویس رسانه: روزنامه خراسان از معدود رسانه هایی است که همواره سعی کرده اصول حرفه ای گری را رعایت نماید و به شکل کاملا منطقی به موضوعات نگاه نماید.

در تاثیر گذاری و قدرت رسانه ای این روزنامه در استان خراسان هیچ شکی نیست و همین مسائل انتظارها را از این روزنامه برای حرفه ای گری بالاتر می برد.

رابطه روزنامه خراسان با شهرداری مشهد و البته شورای شهر، برای اهالی رسانه رابطه ای آشنا و از جنس یکی به نعل و یکی به میخ بوده و با نوسان های مختلف همراه بوده است.

در موضوع بررسی لایحه “بهای خدمات شهروندی” روزنامه خراسان با قدرت وارد شد و توانست نظرات افکار عمومی را به خوبی منتقل کند و فشارهای زیادی برای رد این لایحه توسط اعضای شورای شهر مشهد بر آنها وارد کند و در این مدت خراسان رویه ای مثبت همراه با جهت افکار مردم را پیش گرفته بود.

اما چاپ روزنامه خراسان در چهارشنبه 25 آذر ماه 94 موجب تعجب گردید، اگر در یک آزمایش ساده لوگو خراسان را از چاپ این روز حذف می کردید و آن را در مقابل مردم و اهالی رسانه قرار می دادید، مطمئنا اکثریت غالب حدس می زدند که این روزنامه شهرآرا متعلق به شهرداری مشهد است.

 

همان طور که مشاهده می شود تیتر یک خراسان رضوی و نقطه طلایی بالای سمت راست،  دو تیتر کاملا مورد علاقه شهرداری مشهد درج شده که تیتر اصلی بر خلاف استراتژی گذشته خراسان در خصوص لایحه “بهای خدمات شهروندی” است.

اما از تیتر یک که بگذریم از تیتر بالای سمت راست و خبر مربوط نمی توان گذشت.

Picture2

همان طور که مشاهده کردید خراسان وعده ای هنوز تحقق نیافته را تحقق یافته معرفی می کند و در هول و ولای جلب نظر مدیران شهری در بهبهه نارضایتی مدافعان شهرداری که در یادداشت های خود به خراسان انواع و اقسام تهمت ها را زده و تهدیدی برای ارتباط مناسب خراسان و شهرداری در مقاطع ویژه شده بودند، حتی به سخنان مزجی معاون اقتصادی شهردار مشهد در خبر توجه نمی کند که اعلام کرده این صندوق ها تاسیس خواهند شد و هنوز پذیره نویسی آنها شروع نشده  که به نظر تیتری غیر حرفه ای است.

خراسان در این شماره با انتشار کامل سخنان انتظاری هروی در دفاع از لایحه بهای خدمات شهروندی و سخنان رییس گروه مشاوران جوان شهردار و همچنین خبری از سخنان شهردار و معاون شهرسازی وی برای مدیریت شهری سنگ تمام می گذارد.

این رفتار اگر از هر رسانه ای در استان سر می زد شاید خیلی جای انتقاد و تعجب نداشت اما از روزنامه خراسان که سابقه ای درخشان دارد و همواره ادعای حرفه گری داشته بعید می باشد.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. پشت پرده ماجراها باید جالب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *