صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / قهرمان سابق کشتی جهان در گفت و گو با مشهد تریبون: عدم فعالیت مربیان خوب دلیل افت کشتی خراسان رضوی است
طراحی سایت در مشهد

قهرمان سابق کشتی جهان در گفت و گو با مشهد تریبون: عدم فعالیت مربیان خوب دلیل افت کشتی خراسان رضوی است

گروه مدیریت شهری: سرویس ورزشی مشهد تریبون چندی قبل، گزارشی مختصر از عملکرد کشتی خراسان در مسابقات نوجوانان کشور منتشر کرد که با بازخوردهای متفاوتی از سوی مخاطبان مواجه شد. هم اکنون که ورزش اول کشور در خراسان  جایگاه واقعی خود را از دست داده است بر آن شدیم پرونده مفصلی را تهیه کرده و حرف دل اهالی کشتی خراسان و نقطه نظرات آنها را جهت کمک به رفع مشکلات موجود به اطلاع  برسانیم.

گفتگو با پیشکسوتان و صاحب نظران این رشته  محبوب قطعا به دور از هر حاشیه ای فقط و فقط جهت آسیب شناسی افول کشتی خراسان در سالهای اخیر بوده که منتشر خواهد شد. امیدواریم گامی باشد برای حفظ ارزشهای معنوی کشتی و وفاق و یکدلی اهالی آن برای بازگشت به دوران طلایی خود.

مصطفی علیزاده  سرمربی مشهدی تیم ملی نوجوانان کشور و قهرمان اسبق کشتی  آسیا و جهان، دیگر کارشناس باتجربه ای است که با استقبال از این گزارش ما را در ادامه با نظرات ارزشمندش همراهی می کند.

وی نیز همچون دیگر کارشناسان و پیشکسوتان کشتی عدم فعالیت مربیان خوب را دلیل افت قابل لمس این روزهای کشتی خراسان رضوی می داند.

به گفته  وی ما مربی خوب کم نداریم اما به دلیل نبود انگیزه ی کافی البته نه فقط از بعد مالی ،آنها خارج از گود نشسته اند.

وی به خبرنگار ما گفت: مدتهاست که بستر مناسبی برای حضور خاک خورده های سالهای نه چندان دور کشتی خراسان فراهم نیست، نسل طلایی کشتی مشهد در عین جوانی پخته و کاربلد هستند اما به دلایلی وارد نمی شوند.

علیزاده افزود: براستی خروجی کشتی رده های سنی خراسان کجاست؟مربیان چه قدر تمرین بدهند و کشتی گیران چقدر تمرین کنند؟برگزاری مسابقات در سطوح مختلف همان انگیزشی است که قهرمانان بیرون نشسته را به تشک پهلوان پرور کشتی باز می گرداند. تشخیص  استعدادها و پتانسیل ها در همین مسابقات صورت می گیرد و آنجاست که تلاشهای مربیان به بار می نشیند.

قهرمان سابق کشتی جهان تصریح کرد: درگذشته که خود بنده کشتی میگرفتم در4 رده سنی لیگ پویا داشتیم ، من و هم دوره هایم از دل همین لیگ به تیم ملی رسیدیم مسابقات زیادی که به همت مربیان دلسوزمان انجام می دادیم نقش موثری در پختگی و کسب تجربه برایمان داشت کاری که اینک به باد فراموشی سپرده شده است.

مربی تیم ملی نوجوانان کشتی ایران بیان داشت: درحال حاضر رسول خادم که یک مهره  ارزشمند در ورزش کشور است،  تاکتیک ها و استراتژی  هایی را برای پیشرفت کشتی به کار می گیرد که می تواند الگوی مناسبی برای مدیریت نیروهای جوان و با انگیزه ما در استان باشد، مثالی دیگر،امیرتوکلیان است،ایشان 4سالی است درتیم ملی بزرگسالان فعالیت می کند و بسیار هم موفق است و تجربیات او بی شک گره گشای مربیان جوان و بی تجربه خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: اینکه کشتی خراسان با ترکیب کشتی گیرانی از استانهای دیگر در مسابقات بین المللی روی سکو برود دردی از کشتی مشهد دوا نمی کند بلکه بها دادن به جوانان استان خودمان در مرحله ی اول اهمیت قراردارد.

815919077_34747

علیزاده ضمن بیان اینکه در بحث ورود سرمایه گذاران  وجذب اسپانسر موفق عمل نکرده ایم که این نیز پاشنه  آشیلی است برای ادامه ی ناکامی ها، بیان کرد: در دنیای مدرن ورزش امروز جهان، نقش اسپانسرها بسیار کلیدی است و مدیریت گروه یا اشخاصی که وارد این عرصه می شوند بسیار حساس و تعیین کننده است، هدف از برقراری این ارتباطات تحول و دگرگونی در کشتی است نه در افرادی که درآن فعالیت می کنند.

وی اذعان داشت: امروزه قهرمانان جهان و المپیک از مراکز آموزشی معرفی می شوند و این خود موید نقش مهم آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد حمایت کننده در اعتلای کشتی کشور است.

مربی تیم ملی نوجوانان کشتی افزود: امیدوارم مسئولان ذی ربط همچون سایر کشورهای صاحب کشتی بستر حضور این نهاد مهم را در کشتی فراهم کنند.

ور در درپایان به پراکندگی مربیان مشهدی و عدم اتحاد بین آنان نیز باید اشاره کرد و افزود: همه  آنها رابه تعامل بیشتر برای رسیدن به روزهای طلایی کشتی خراسان دعوت می کنم.

یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *