صفحه اصلی / اجتماعی / پدر و مادرهایی که همراه با تب نوزادان می سوزند/حجم بالای مراجعات به بیمارستان دکتر شیخ و انتظار 2 ساعته!
طراحی سایت در مشهد

پدر و مادرهایی که همراه با تب نوزادان می سوزند/حجم بالای مراجعات به بیمارستان دکتر شیخ و انتظار 2 ساعته!

سرویس اجتماعی: تب شدید، سرماخوردگی ها، گلو درد، گوش درد، عفونت سینوس ها و عفونت های دستگاه تنفسی تحتانی از جمله بیماری های شایع نوزادان و کودکان در فصل سرما است.

با سرد شدن هوا تعداد مراجعین بیمار این رده سنی به بیمارستان ها و درمانگاه ها افزایش پیدا کرده است و خانواده هایی زیادی در شهر مشهد فرزندان خود را به مراکز درمانی می رسانند.

قطعا در مشهد درمانگاه بیمارستان فوق تخصصی دکتر شیخ اولین و بهترین گزینه پدر و مادرهایی است که برای درمان فرزند طفل خود بی قراری می کنند و سعی می کنند فرزند آنها توسط یک متخصص یا حتی فوق متخصص ویزیت شود.

اما شیوع بیماری های مذکور در این فصل با سرد شدن هوای شهر در ماه آذر شدت گرفته است و ازدحام زیادی در این مرکز درمانی وجود دارد.

پس از تماس چند تن از هموطنان برای بررسی اوضاع این مرکز، یکی از شب های سرد ماه آذر به این مرکز رفیتم و چیزی جزء ازحام جمعیت و استرس و نگرانی ندیدیم.

پدر و مادرهایی نگرانی که گاها فرزندانشان در تب بالای 30 درجه می سوزد و بی قرار منتظر نوبت هستند.

تابلوی اعلانات این مرکز درمانی توجه ما را به خودش جلب می کند، بر روی یکی از برگه ها نوشته: زمان انتظار برای ویزیت دکتر حداقل 2 ساعت!

تنها دو دکتر شیفت در درمانگاه حضور دارند و ازدحام جمعیت نشان می دهد که پیش بینی لازم برای پاسخ دهی مناسب به حجم مراجعات صورت نگرفته است.

یکی از مراجعین به این مرکز درمانی که فرزندش به تب شدید دچار شده است به خبرنگار ما می گوید: بیش از 1 ساعت است که فرزند من در تب می سوزد اما همچنان منتظر هستم تا نوبتمان شود و پدر و مادرهای فراوانی با این وضعیت مشاهده می شود.

وی ضمن انتقاد از انتظار حدودا 2 ساعته بیماران  می گوید: ما نمی توانیم به فرزند طفل خود بگوییم هر زمان خواستی مریض شوی 2 ساعت قبل به ما اعلام کن که نوبت بگیریم.

مشکل دیگر نبود جای پارک در کوچه های منتهی به ورودی این مرکز است که موجب نارضایتی زیادی شده است و بسیاری از مراجین باید به دنیال جای پارک، مدت ها وقت سپری کنند.

هرچند که این مرکز فوق تخصصی به صورت 24 ساعته از طریق سامانه تلفنی گویا با تماس با شماره های 37190172 و 37130171 نسبت به نوبت دهی به مراجعان اقدام می کند، اما در این زمینه اطلاع رسانی کامل صورت نگرفته و از طرفی بسیاری از بیماری ها ناگهانی رخ می دهد و حالت اورژانسی دارد.

در پایان امیدواریم مسئولان محترم و زمحمت کش بیمارستان با افزایش تعداد دکترهای شیفت به خصوص در ساعات پایانی روز نسبت به افزایش ظرفیت پذیرش اقدام کنند و همچنین مردم قبل از حرکت به سمت بیمارستان ازطریق شماره های مذکور اقدام به نوبت گیری نمایند تا کمتر معطل شوند تا در نهایت شاهد مشکلات کمتری در روند درمانی کودکان شهرمان باشیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *