صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / نقش تعیین کننده این چهار نفر برای رد کلیات لایحه بهای خدمات شهروندی
طراحی سایت در مشهد

نقش تعیین کننده این چهار نفر برای رد کلیات لایحه بهای خدمات شهروندی

گروه مدیریت شهری: در نودمین جلسه علنی شورای چهارم مشهد چند تن از نمایندگان طرح مسکوت ماندن  لایحه بهای خدمات شهروندی را مطرح کردند تا اصلا کلیات آن نیز مطرح نشود که این طرح به رای گیری گذاشته شد.

دیمه کار، جوادی، لطفی، فاطمی، آصفی، جهانبخش، دبیریان، ستاری و حسن پژمان و بصیری پور افرادی بودند که خواستار مسکوت بودند طرح شدند.

اما از آن طرف غیور، غفوری، عامری فرد، انتظاری، سرویها، سهیلی، موحدی، قدیری، نخعی راد، هراتی و اخلاقی یازده نفر بودند که با مسکوت بودن آن مخالفت کردند و لایحه مسکوت نماند.

در نهایت نیز کلیات این لایحه مطرح گردید که پس از جنجال های فراوان و درگیرهای لفظی شدید به علت کمبود وقت بررسی آن نیمه تمام ماند.

گفتنی است در زمان بررسی این لایحه صاحبی، ذاکرالحسینی، خاکپور و فیاضی غایب بودند و حال نقش آنها در رای گیری جهت تصویب یا رد کلیات این لایحه بسیار مهم است.

همان طور که در بالا مشاهده شد، طرح مسکوت ماندن این لایحه تنها با یک رای کمتر تایید نشد و این نشان می دهد این لایحه با یک رای بسیار شکننده همچنان زنده مانده است.

حال که قرار است روز سه شنبه 17 آذرماه کلیات این لایحه به رای گذاشته شود، نقش غایبین جلسه قبل شورای شهر بسیار مهم است و قطعا چشمان زیادی به مانیتور تالار شهر خواهد بود تا ببینند خاکپور، فیاضی، صاحبی و ذاکرالحسینی چه تصمیمی می گیرند.

گفتنی است محمد رضا دیمه کار به عنوان یکی از مخالفین سر سخت این لایحه در جلسه قبلی شورای شهر گفت:  گذشته از اینکه کار کارشناسی روی این لایحه انجام نشده، باید در نظرسنجی افکار عمومی نیز قرار می گرفت، ذینفعان باید در تصمیم گیری شورا مشارکت داشته باشند و تصمیم گیریها در اتاق شیشه ای انجام شود.

daymekar
وی افزود: وقتی شهروندان در تصمیم گیریها مشارکت کنند در اجرا نیز شورا و مدیریت شهری را یاری خواهند کرد، یکی از علل پرداخت نشدن قبوض عوارض توسط شهروندان، ارائه نشدن خدمات مطلوب است.
دیمه کار ادامه داد: نباید همراهی مردم را از شورا با این افزایش قیمتها گرفت و شفاف سازی و روانسازی باید در مصوبات شورای شهر وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد افزود: وقتی اعتبارات و درآمد شهرداری برای اداره شهر کافی نیست باید از برخی هزینه های غیرضروری زده شود نه اینکه با افزایش عوارض و فشار بر مردم این کسری جبران شود.

به هرحال اعضای شورای شهر مشهد باید بدانند که دوربین های زیادی فردا تصویر رای دهندگان به این لایحه را ثبت خواهد کرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *