صفحه اصلی / اجتماعی / احمد نجفی در مشهد: نقش اصلی در حوزه محیط زیست برعهده مردم است
طراحی سایت در مشهد

احمد نجفی در مشهد: نقش اصلی در حوزه محیط زیست برعهده مردم است

سرویس اجتماعی: نجفی، بازیگر سینما و مجری تلویزیون گفت: برای رسیدگی به محیط زیست ابتدا باید محیط زیست را دوست داشت و در حوزه محیط زیست نقش اصلی برعهده مردم است.

به گزارش مشهد تریبون، احمد نجفی  پنج آذر ماه در حاشیه مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه خدمات و محیط زیست شهری و حمل و نقل ترافیک که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست نقش اصلی برعهده مردم است، خاطرنشان کرد: قرار نیست دولت به دنبال مردم باشد تا اتفاقاتی را در حوزه محیط زیست شاهد باشیم.

وی عنوان کرد: دولت‌ها در بحث محیط زیست اقداماتی را می‌توانند انجام دهند و در واقع زمینه‌های لازم را فراهم کنند.

نجفی ادامه داد: چندین سال است که عنوان می‌شود نباید کیسه‌های پلاستیکی را در طبیعت رها کرد به این دلیل که حدود 500 سال در طبیعت باقی می‌ماند، این مواد در نهایت به خود انسان‌ها برمی‌گردد و منجر به بروز سرطان و بیماری‌های دیگر در افراد می‌شود.

این بازیگر سینما عنوان کرد: باید آموزش‌های محیط زیستی لازم را به فرزندان ارائه دهیم منتهی ابتدا باید افکار خودمان را تغییر دهیم.

نجفی اظهار کرد: برای کاهش آلودگی در شهرها، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فقط یکی از راهکارهاست باید یک فکر اساسی برای فرهنگ ترافیک در شهرها بشود.

وی با بیان اینکه نباید در حوزه محیط زیست شعار داد و باید در این امر جدی بود، افزود: آموزش‌های علمی در حوزه محیط زیست باید توسط مدارس و آموزش‌های تربیتی در این زمینه نیز باید توسط خانواده برای فرزندان صورت بگیرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *