صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / معاون اقتصادی شهردار مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون:تالار املاک و مستغلات مشهد راه اندازی می شود
طراحی سایت در مشهد

معاون اقتصادی شهردار مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون:تالار املاک و مستغلات مشهد راه اندازی می شود

سرویس اقتصادی: محمدرضا مزجی در گفت وگو با  خبرنگار اقتصادی  مشهد تریبون اظهار کرد: به صراحت باید گفت که ما از تورم موجود ضربه خورده ایم و تورم به اقتصاد مسکن  کشور نیز آسیب کرده  است.

وی افزود: در زمینه مسکن و رکود هم اکنون اصول معمول کاملا لازم الرعایه ای که برای به جریان راه افتادن هر محصولی لازم است را نتوانسته ایم محقق کنیم چرا که  باید در بازار مسکن فروش چرخید و توان سنجی  صورت  گیرد تا بتوان به این مهم دست یافت.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد بیان کرد: به صراحت باید گفت یکی از محصولاتی که برای بازرگردانی آن کاری نشده مسکن می باشد  چرا مسکن ابزاری است که  مردم واقعا به آن  نیاز دارند اما نمی توانند به سبب برخی مسائل آن را بخرند؛ به طور مثال در تمام دنیا نیازمندی های مردم به ویژه مسکن با درآمدهای فعلی و درامدهای آتی تنظیم می شود اما متاسفانه در کشور ما نیز در مسکن این معنا اتفاق نیافتاد اما اگر آن چیزی که معقول است رخ می داد به طور قطع هم اکنون در زمینه مسکن رکودی در  وجود نداشت.

مزجی گفت: متاسفانه ما تاکنون تاجر مسکن نداشته‌ایم که به عنوان مثال فرد بیاید و یک مجتمع را یک جا بخرد  و سپس نقد و نسیه بفروشد اما خوشبختانه معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در حال انجام چنین کاری است که به طور قطع اگر این مسئله اتفاق افتد رونق منطقی مسکن شکل می گیرد.

رئیس امور سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری مشهد  در پاسخ به این سوال که به نظرتان با سیاست های ارائه شده از سوی دولت چه زمانی می توانیم از رکود حاکم در بازار مسکن خارج شویم، گفت: باتوجه به سیاست های جدیدی که دولت اتخاذ کرده به احتمال قوی ما از این رکود خارج می‌شویم و زمان خروج از رکود مسکن احتمالا نیمه دوم سال آینده است.

مزجی  از  رشد  بودجه مصوب حوزه اقتصادی شهرداری خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین دستاوردهایی که در نمایشگاه مسکن، انبوه سازی و فرصت های سرمایه گذاری محقق شد این بود که قرار است معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با کمک فعالان اقتصادی 10 هزار واحد مسکونی در مناطق کم برخوردار شروع به ساخت کند.

معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: یکی از بزرگترین ظرفیت هایی وجود مردم استفاده از سرمایه گذاری های خرد مردمی است که تاکنون از این ظرفیت ها استفاده نکرده ایم اما امروز شهرداری مشهد مفتخر است تمام کسانی که به دنبال این هستند که سرمایه گذاری پربازده داشته باشند اما سرمایه زیادی ندارند را در طرح‌ بارش شرکت داده و این افراد از سود 24 درصد و به صوررت قرض الحسنه استفاده کنند.

مزجی بیان کرد: در حال حاضر جهت استفاده از ظرفیت‌های مردم در طرح بارش باران چند شرکت قابل اعتماد انتخاب شده‌اند که قرار است بتوانیم از ظرفیت‎های سرمایه های خرد مردم استفاده کرده و تا سقف 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات دهیم که در این طرح  بانک قرض الحسنه رسالت و مهر ایران شهرداری مشهد را همراهی می کنند.

وی همچنین از راه اندازی تالار املاک و مستغلات توسط معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ظرف دو هفته آینده در مشهد مقدس خبر داد.

 مهدی صبوری نیک
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *