صفحه اصلی / فرهنگی / دبیری: در سال 2017 میزبان 50 همایش بین المللی هستیم
طراحی سایت در مشهد

دبیری: در سال 2017 میزبان 50 همایش بین المللی هستیم

گروه مدیریت شهری: نشست هم اندیشی و تبادل نظر با موضوع تولید محصول فرهنگی و هنری پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 برگزار شد.
در این نشست که با حضور اصحاب فرهنگ و هنر استان در سالن اجتماعات این اداره کل برگزارشد، محمد کاظم دبیری اظهار داشت: این نشست با هدف اطلاع رسانی از ساختارها و برنامه های پیش بینی شده در منشور مشهد پایتخت فرهنگ اسلام 2017 و ایجاد بستر مناسب در جهت تولید محصولات فرهنگی در ابعاد بین المللی و نیز توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر تشکیل شد ه است.
وی ادامه داد: به منظور بهره گیری بهینه از رویدادهای مشهد 2017 ساختاری متشکل از ستادهای مدیریت و برنامه ریزی و کمیته های عملیاتی شکل گرفته است تا بتوان از طریق فعالیت این ستادها زمینه مشارکت نخبگان و مردم را درتمامی حوزه های مرتبط به رویداد فراهم کرد.
دبیری تصریح کرد: مشهد از دیرباز تاکنون، به دلیل همجواری با مضجع شریف حضرت رضا (ع) با میزبانی از زائران و گردشگرانی از ادیان و فرق گوناگون بستر مناسبی را برای ورود گردشگر فراهم کرده است لذا ضروری است با تعریف درست بسته ای را به عنوان سوغات  فرهنگی و هنری فراهم و در اختیار گردشگر و زائر بگذارد.
وی ادامه داد: در راستای برنامه های تعریف شده برای 2017، نمایشگاهی از توانمندی ها ی کشورهای اسلامی به عنوان اکسپو برگزار خواهد شد همچنین در این ایام میزبان 50 همایش بین المللی هستیم .
دبیری تاکید کرد: ضروری است با حمایت شما هنرمندان داشته های فرهنگی و هنری این خطه خورشید را با توجه به ظرفیت ایحاد شده به عنوان 2017 به جهانیان معرفی کنیم .
در ادامه این نشست، تشکیل اتاق فکر با موضوعات ویژه فرهنگی و هنری، طرح موضوع مشهد 2017با بنگاه های اقتصادی مشهد، برندسازی مشهد، انتشار اشعار و ترجمه آن در راستای معرفی مشهد با زبان ادبیات، برگزاری کارگاه های آموزشی در این ایام با حضور هنرمندان و فرهیختگان، تشکیل کمیته اجرایی با اعتبار مشخص، معرفی مشهد به عنوان الگوی پایدار از جمله موضوعاتی بود که در جلسه مطرح شد.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *