صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / محمد رضا اصلانی: مشهد با خلاقیت هنری زنده می شود
طراحی سایت در مشهد

محمد رضا اصلانی: مشهد با خلاقیت هنری زنده می شود

گروه مدیریت شهری: محمدرضا اصلانی، فیلمساز و مستندساز  با اشاره به اینکه بدترین بی اخلاقی، نبود خلاقیت است گفت: مشهد با خلاقیت هنری زنده می شود.

محمدرضا اصلانی که در چهارمین نشست راهبردی مشهد ۲۰۱۷ با عنوان “سینما و مستند نگاری شهر” سخن می گفت با طرح این پرسش که چگونه یک مستند بی ارزش می تواند از یک موضوع متعالی صحبت کند، افزود: فیلم مستند باید اثر فرهنگی باشد، نه اینکه از اثر فرهنگی صحبت کند.

کارگردان فیلم های مستندی چون “جام حسنلو” ،”دل جهان” ، “قاری خانه”، “آتش سبز” و “غبار نور”  با تاکید بر اینکه سینما خود باید میراث فرهنگی باشد گفت: توسعه بدون تفکر موجب بی تاریخ شدن و گسست فرهنگی شهرها  شده است.

وی ادامه داد: نابودی تاریخ یعنی نابودی یک ملت و فیلم سازان ما در قبال این موضوع مسوولیت دارند. ما تمام تاریخ را در ناخودآگاه قومی خود داریم و باید آن را باید بیدار کنیم تا همبستگی قومی شکل بگیرد.

اصلانی در ادامه با اشاره به اینکه سینما در فضا با معماری و در ریتم با موسیقی مشابهت دارد گفت: سینماگران فیلسوفان جهانند و می توانند تاریخ یک شهر را بازآفرینی کنند.

گفتنی است “سینما و مستند نگاری شهر”  چهارمین جلسه از سلسله نشست های  تخصصی ” مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام”  است که پژوهشکده ثامن به بهانه رویداد مشهد ۲۰۱۷ و با هدف واکاوی علمی مفهوم شهر نوین معنوی، تاکنون برگزار کرده است.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *