صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بادیانی: تبدیل چند روستا در حریم مشهد به یک شهر جدید باعث کاهش هزینه های شهرداری مشهد می شود
طراحی سایت در مشهد

بادیانی: تبدیل چند روستا در حریم مشهد به یک شهر جدید باعث کاهش هزینه های شهرداری مشهد می شود

گروه مدیریت شهری: ظهر دیروز ۱۲  آبان ماه ۹۴ جلسه شورای شهرستان مشهد با حضور جمعی از مسئولین شهرداری و فرمانداری مشهد با دستور جلسه حل مشکلات روستاهای حاشیه شهر برگزار شد.

در حاشیه این جلسه عباسعلی بادیانی سخنگوی شورای اسلامی شهرستان مشهد به خبرنگار مشهد تریبون گفت: ارائه خدمات شهری برای شهرها به دو بخش محدوده و حریم تقسیم می شود و  طبق قانون جلوگیری از بروز تخلفات ساخت وساز در حریم بر عهده شهرداری محدوده است و شهرداری هم برای این حریم عوارض مصوب می کند و به آنها خدمات نسبی می دهد.

وی افزود: حریم شهر مشهد به دلیل وجود روستاهای پرجمعیت به مشکل حاشیه شهر مشهد اضافه می کند لذا شورای شهرستان مشهد در این خصوص با همکاری فرمانداری و شهرداری مشهد برای حل این مشکل اقدام به برگزاری سلسله جلساتی کرده  که تاکنون نتایج خوبی به دست آمده است.

بادیانی بیان کرد: اگر چند روستای متصل به هم در حریم مشهد با یکدیگر تجمیع بشوند و یک شهر تشکیل شوند این امر موجب قانون مند شدن ساخت وسازها در آن مناطق، کاهش هزینه ها در شهرداری مشهد و مشارکت جدی مردم در مدیریت شهری با وجود تشکیلات شورای شهر می شود.

سخنگوی شورای شهرستان مشهد خاطر نشان کرد: مقرر گردید ظرف یک ماه طرح کارشناسی شده برای رفع موانع حقوقی تشکیل شهر جدید به همراه پیشنهاد شورا آماده گردد تا مراحل قانونی را طی گردد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *