صفحه اصلی / مدیریت شهری / معاون شهرسازی شهرداری مشهد: با تصویب شورای عالی شهرسازی کشور می توان روستاهای موجود در حریم مشهد را به شهر تبدیل کرد
طراحی سایت در مشهد

معاون شهرسازی شهرداری مشهد: با تصویب شورای عالی شهرسازی کشور می توان روستاهای موجود در حریم مشهد را به شهر تبدیل کرد

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز 12  آبان ماه 94 جلسه شورای شهرستان مشهد با حضور جمعی از مسئولین شهرداری و فرمانداری مشهد با دستور جلسه حل مشکلات روستاهای حاشیه شهر برگزار شد.

در این جلسه حسین نژاد معاون معماری و شهرسازی شهرداری مشهد گفت: همواره باید تصمیماتی گرفته شود که عملی باشد، شهر مشهد حریم دارد و اگر همه کمک کنند می توانیم برخی از روستاهای موجود در این حریم را به شهر مستقل تبدیل کنیم.

وی افزود: وقتی شهر مستقل به وجود آید قطعا از لحاظ فرهنگی و اجتماعی به صورت ویژه به مشکلات مردم رسیدگی می شود اما برای عملی شدن این تصمیم باید یک کارگروه علمی تشکیل شود تا موانع حقوقی این موضوع را بررسی نماید.

وی ضمن بیان اینکه در تبدیل شهرهای جدید عمده مشکل همواره تداخل حریم و محدوده است، بیان کرد: اگر شورای شهر مشهد وارد این موضوع شود در نهایت با تصمیم شورای عالی شهرسازی این امر امکان پذیر است.

معاون شهردار مشهد افزود: در حال حاضر همه روستاهای ما طرح هادی دارند و دارای یک محدوده مصوب هستند که این محدوده را می توان به عنوان شهر و بافتی هم که برای رشد آن در نظر گرفته شده است را به عنوان حریم در نظر بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: برای این امر قانون منع گذاشته است و طبق مصوبه سال 84 مجلس روستاهایی که در حریم هستند نمی توانند به شهر تبدیل شوند و آنها باید تبدیل به منطقه منفصل شهری شوند که در حال حاضر طوس چنین وضعیتی را دارد اما با تصویب شورای عالی شهرسازی کشور می توان این مانع را برداشت.

حسین نژاد خاطر نشان کرد: برای این امر فرمانداری باید اعلام رضایت کند که حریم مشهد دچار گسیختگی شود تا روستاهای مستعد به صورت یکپارچه به یک شهر جدید تبدیل شوند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *