صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بصیری پور تاکید کرد: لزوم تبدیل روستاهای مستعد در حریم مشهد به یک شهر مستقل
طراحی سایت در مشهد

بصیری پور تاکید کرد: لزوم تبدیل روستاهای مستعد در حریم مشهد به یک شهر مستقل

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز 12  آبان ماه 94 جلسه شورای شهرستان مشهد با حضور جمعی از مسئولین شهرداری و فرمانداری مشهد با دستور جلسه حل مشکلات روستاهای حاشیه شهر برگزار شد.

در این جلسه بصیری پور رئیس شورای شهرستان مشهد گفت: تبدیل روستاهای مستعد در حریم مشهد به یک شهر مستقل، روشی است که موجب خواهد شد اوضاع از این بدتر نشود که این روش در بخش مرکزی می تواند انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر در کشور شهرهای زیر 5 هزار جمعیت و شهرستان هایی با زیر 20 هزار نفر جمعیت داریم اما متاسفانه در حریم مشهد روستاهایی با جمعیت بالاتر از 5 هزار نفر وجود دارند.

رئیس شورای عالی استان های کشور بیان کرد: این طرح را با فرماندار مشهد هم در میان گذاشته ایم و ایشان هم نظر مثبتی داشته است اما مشکل این است که در حال حاضر خیلی ها بر روی این طرح نظرات مثبت دارند اما اقدامی عملی صورت نمی گیرد.

بصیری پور افزود: از فرمانداری می خواهیم پارامترهایی که یک روستا باید داشته باشد که به شهر تبدیل شود را ارائه نماید تا در نهایت روستاهایی که این امکان را دارند با یکدیگر یک شهر جدید و مستقل را تشکیل دهند.

وی ضمن بیان اینکه رفع مانع قانونی شهر شدن روستاها با تصویب کمیسیون ماده 5 و تایید شورای عالی شهرسازی کشور ممکن است، گفت: اداره روستاهای پرجمعیت با تعداد پرسنل کم توجیه ندارد و باید در این زمینه تحولی صورت پذیرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *